Trwa ładowanie...

"Poradnik hodowców aniołów" - nowa książka mistrza pióra, którą pokochają dzieci

Nawet z daleka ogródki działkowe po drugiej stronie ulicy wyglądają złowieszczo. Niknące w cieniu owocowych drzew, przesycone wilgocią bezludne alejki. To zakazana strefa, dzieci nie chodzą tam same. Marta doskonale o tym wie, ale nikt ani nic jej nie powstrzyma, bo tylko ona może wyjaśnić, co tam robią… anioły.

Share
"Poradnik hodowców aniołów" - nowa książka mistrza pióra, którą pokochają dzieci
Źródło: Materiały prasowe
d32p912

Grzegorz Kasdepke (1972) - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu "Świerszczyk“. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. "Mam prawo”, "Kuba i Buba“, “Tylko bez całowania“ , "A ja nie chcę być księżniczką", "Mity dla dzieci", "Potworak i inne kosmiczne opowieści“). Za książkę "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela“ uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton").

Fundacja ABC "Cała Polska Czyta Dzieciom" uznała jego kryminał "Detektyw Pozytywka“ za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci ostatniej dekady. Ponadto zarówno "Detektyw Pozytywka“ jak i "W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko“ zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka "Horror, czyli skąd się biorą dzieci“ znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych.

W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha - za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W 2017 r. przyznano mu tytuł "Ambasadora Polszczyzny”. Współpracuje z wydawnictwami: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Dwie Siostry, Adamada, Tamaryn i Agora.

d32p912

Podziel się opinią

Share
d32p912
d32p912