Trwa ładowanie...

Ponad 603 tysiące powodów do dumy

W ciągu dwóch miesięcy w ogólnopolską kampanię "Wielka Zbiórka Książek 2019” zaangażowało się ponad 155 tysięcy osób, dzięki którym zebrana została rekordowa liczba 603 tysięcy książek.

Share
Ponad 603 tysiące powodów do dumy
Źródło: Materiały prasowe
d2fg4qg

Wypracowane podczas 5 lat działaności zaufanie społeczne pozwoli Fundacji Zaczytani.org dostarczyć ogromną porcję literatury na oddziały szpitalne w całym kraju.

Wielka Zbiórka Książek to inicjatywa, która łączy szeroką ideę promowania czytelnictwa z bezpośrednią pomocą dla osób potrzebujących. Podczas akcji, w 77 miastach w Polsce zbierane były książki, które po skrupulatnej klasyfikacji trafiają do Zaczytanych Bibliotek - otwartych książkowych regałów na oddziałach szpitalnych, w świetlicach środowiskowych, hospicjach i domach dziecka. Część książek zostanie przekazana do honorowych dawców krwi i Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a jeszcze inne staną się częścią całorocznego programu Bajkoterapii prowadzonego przez Fundację.

Tegoroczna, już piąta, edycja zaowocowała zebraniem ponad 603 tysięcy książek, które mają niezwykłą misję uszczęśliwiania ludzi. Dzięki zebranym pozycjom oraz Fundacji Zaczytani.org powstanie ponad 100 nowych bibliotek, zasilone zostaną także regały 884 już istniejących. Takie wyniki osiąga się dzięki społecznemu zaangażowaniu oraz wsparciu ambasadorów i partnerów strategicznych. Wielką Zbiórkę Książek 2019 pod swoje skrzydła wzięło KPMG. Działania wsparł również Alior Bank, partner strategiczny Fundacji Zaczytani.org, który prowadził zbiórkę w 104 placówkach na terenie całej Polski. Niebieskie Zaczytane pudła zapełniały się książkami w ponad 1300 miejscach, w tym: szkołach, kawiarniach, hotelach i urzędach. Następnie, książki trafiały do jednego z 7 magazynów w Gdyni, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Setki wolontariuszy dzień za dniem sortowały zebrane wolumeny, aby dopasować je do odpowiednich grup wiekowych i miejsc przeznaczenia.

d2fg4qg

Według danych prezentowanych w Raporcie Wielkiej Zbiórki Książek 2019, Fundacji udało się osiągnąć imponujący wynik ponad 1,3 milionowego ekwiwalentu kampanii reklamowej. Zasięgi uplasowały się na poziomie 57 mln! Duży udział w tym osiągnięciu miało 19 Zaczytanych Ambasadorów. W ich gronie pojawiły się gwiazdy, takie jak Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Wojtek Mazolewski, Kabaret Hrabi czy Kabaret Paranienormalni. Zgodnie z mottem Fundacji Zaczytani.org: oddali książkę, stworzyli bibliotekę i zainspirowali innych – tak, jak każda zaangażowana w akcję osoba. Wolontariusze, artyści, aktorzy, przedstawiciele firm i przede wszystkim dzieci mieli okazję do wspólnego zaczytania się podczas 9 wydarzeń towarzyszących Wielkiej Zbiórce. Od Krakowa po Gdańsk odbywały się bajkoterapeutyczne warsztaty i wystawy Zaczytanych Ławek otoczone czytelniczą aurą i uśmiechami najmłodszych.

Wielka Zbiórka Książek 2019 została objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Patronatami Honorowymi Prezydentów Zaczytanych Miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Patronaty medialne: Polskie Radio, Wirtualna Polska, TVP Kultura, TVP Gdańsk, TVP Łódź, TVP Katowice, TVP Kraków, TVP Poznań, TVP Warszawa, TVP Wrocław.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2fg4qg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fg4qg
d2fg4qg