Trwa ładowanie...

Ponad 50 wystawców na targach książki akademickiej na UW

Ponad 50 wystawców na targach książki akademickiej na UWŹródło: Jupiter
d5fcixn
d5fcixn

Ponad 50 wystawców zaprezentuje swoją ofertę na targach książki akademickiej i naukowej Academia 2008. Targom, które będą odbywały się od środy do piątku na Uniwersytecie Warszawskim, towarzyszyć będą seminaria dla wydawców i konkurs na książkę roku.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego, jednego z organizatorów imprezy, Ryszard Burek, targi dadzą studentom i wykładowcom możliwość zapoznania się z najnowszymi książkami z wielu dziedzin.

- To jest oczywiście impreza adresowana głównie do studentów, ale też do pracowników naukowych, którzy skarżą się, że informacja o tych książkach, o nowych tytułach nie dociera tak szeroko i tak szybko, jak to być powinno - tłumaczył Burek.

Według niego, ważne jest przede wszystkim, aby pracownicy i studenci z jednego ośrodka akademickiego mogli zapoznać się z dorobkiem i publikacjami z innych ośrodków. Temu właśnie, jak podkreślił, służą ogólnopolskie targi.

d5fcixn

Jak dodał, studenci będą mieli okazję w trakcie targów zakupić książki z atrakcyjnym rabatem.

Jak poinformował prezes firmy Murator Expo, współorganizatora targów, Jacek Oryl, impreza będzie polegała głównie na prezentacji tytułów z różnych dziedzin, począwszy od nauk humanistycznych, a skończywszy na najbardziej zaawansowanej wiedzy technologicznej i ścisłej. Zaznaczył, że szczególnie bogato zapowiada się oferta książek prawniczych. Nie będzie to jednak jedyny element targów.

- Będą spotkania z autorami oraz spotkania środowiskowe skierowane do wydawców. Będzie też przyznana nagroda za najlepszą książkę akademicką. Będzie ona przyznana pierwszego dnia targów podczas otwarcia - powiedział Oryl.

Targi książki akademickiej Academia odbywają się w tym roku po raz drugi.W ubiegłym roku swoją ofertę przedstawiło na nich 50 wystawców - przede wszystkim wydawnictwa wyższych uczelni, ale i Wydawnictwo Sejmowe czy GUS.

d5fcixn

Nagrodę dla najlepszej książki naukowej zdobyła publikacja Historia Fizyki. Od czasów najdawniejszych do współczesnych, autorstwa Andrzeja Wróblewskiego, wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN. W kategorii najlepszy podręcznik zwyciężyła książka Stefana Piechnika Mechanika techniczna ciała stałego Wydawnictwa Politechniki Krakowskiej.

Nagrodę za książkę najpiękniej wydaną otrzymała książka pod redakcją Franco Mancuso i Krzysztofa Kowalskiego Squares of Europe, Squares for Europe, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tym roku zasady konkursu się zmieniły, nagrodzona zostanie tylko jedna książka - najlepsza książka akademicka roku. Ponadto, jury ma przyznać dwa wyróżnienia.

d5fcixn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5fcixn