Trwa ładowanie...

Polski dzień w Moskwie

Polski dzień w MoskwieŹródło: Inne
d1wbxk8
d1wbxk8

Czy kultura może pomóc w przezwyciężeniu odwiecznej wrogości między Rosją i Polską? - na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy Międzynarodowych Targów Książki Non/Fiction w Moskwie.

Polska jest gościem specjalnym tej elitarnej prezentacji, a czwartek był na niej Dniem Polskim.

Targi Non/Fiction to najważniejsze forum książki w Rosji. Adresowane są do publiczności wymagającej, interesującej się dobrą literaturą. Obecni są na nich wszyscy liczący się na rosyjskim rynku autorzy, wydawcy, krytycy, księgarze, agenci i tłumacze.

Uczestnicy panelu byli zgodni, że obecne waśnie między Polską i Rosją to gry polityczne, które nie powinny przekładać się na kulturę, intelektualistów i społeczeństwa obu krajów. Za najważniejsze zadanie twórcy kultury uznali tworzenie nowego wizerunku Polski i Rosji.

d1wbxk8

Z rosyjską publicznością w czwartek spotkało się czworo polskich autorów: Olga Tokarczuk , Sławomir Shuty , Michał Witkowski i Cezary Wodziński .

Program Dnia Polskiego uzupełniła prezentacja obecności polskiej literatury w prestiżowym piśmie literackim „Innostronnaja Literatura”. Odbyła się ona pod hasłem „Polsko-rosyjskie spotkanie pod flagą biało-czerwono-niebieską”.

W Centralnym Domu Artysty na Krymskim Wale, gdzie tradycyjnie odbywają się targi Non/Fiction, prezentowana jest również wystawa „Literatura polska i rosyjska na plakacie”, przygotowana przez Instytut Książki w Krakowie.

Na polskim stoisku narodowym swoją ofertę prezentują Bellona, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, PWN, WAB oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego.

Polska prezentacja to już drugie w tym roku spotkanie rosyjskich miłośników książki z polską literaturą. We wrześniu Polska była gościem honorowym 18. Międzynarodowych Targów Książki w Moskwie.

Non/Fiction nr 7 potrwają do niedzieli.

d1wbxk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wbxk8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj