Trwa ładowanie...
d4ky0qm
francja
23-04-2010 13:50

Polska na Targach Książki w Paryżu

d4ky0qm
d4ky0qm

Instytut Książki już po raz siódmy uczestniczy w Międzynarodowych Targach Książki w Paryżu, które w tym roku odbywają się w dniach 13–18 marca. W targach bierze udział ok. 1.200 wystawców, w tym 250 zagranicznych z 37 państw. W zeszłym roku odwiedziło je 175.000 osób.

Tegorocznym Gościem Honorowym targów jest Meksyk. Do Francji zaproszono 40 meksykańskich pisarzy, w tym m.in. Carlosa Fuentesa i Elenę Poniatowską . Organizatorzy zaplanowali m.in. panele dyskusyjne i spotkania autorskie.

W ramach polskiej prezentacji, przygotowanej przez Instytut Książki, oprócz wystawy nowości wydawniczych pokazywana będzie mała wystawa polskiego kryminału, w związku z coraz większym zainteresowaniem francuskich wydawców tą tematyką.

Odwiedzający będą także mogli zobaczyć prezentację multimedialną przygotowaną z okazji 10 rocznicy działalności Programu Translatorskiego ©Poland.

d4ky0qm

Na stoisku swoje książki zaprezentuje 11 wystawców z Polski: Wydawnictwo Literackie, Bellona, Noir sur Blanc, Słowo / obraz terytoria, IPN, TAiWPN Universitas, Czarne, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Rebis.

Specjalnie na targi paryskie Instytut Książki przygotował również katalog Nouveaux Livres de Pologne rekomendujący najciekawsze pozycje wydawnicze z ostatniego roku.

Podczas targów, na polskim stoisku paryska Librairie Polonaise sprzedawać będzie literaturę polską w oryginale i w tłumaczeniach.

d4ky0qm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ky0qm