Trwa ładowanie...
d260rwo

Polscy poeci w USA

d260rwo
d260rwo

Czworo polskich poetów: Tadeusz Dąbrowski , Bożena Keff , Marzanna Kielar i Tomasz Różycki weźmie udział w zorganizowanych przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Uniwersytet Harvarda, organizację Poets House i wydawnictwo Zephyr Press, spotkaniach pod nazwą „Polish Poetry Now”.

We wtorek, 3 listopada w Battery Park City, nowojorskiej siedzibie organizacji Poets House, odbędzie się dyskusja poświęcona współczesnej polskiej poezji z udziałem gości z Polski. A następnego dnia, w tym samym miejscu, poeci czytać będą swoje utwory. W spotkaniach udział wezmą wybitni tłumacze polskiej literatury, Bill Johnston i Benjamin Paloff. 5 listopada natomiast poeci w towarzystwie tłumaczki Antonii Lloyd-Jones spotkają się z czytelnikami na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge.

Amerykańska publiczność po raz pierwszy będzie miała okazję usłyszeć na żywo utwory tych polskich poetów. Wizycie towarzyszyć będzie także premiera dwóch tomów poetyckich, Bożeny Keff i Tadeusza Dąbrowskiego . Do tej pory nakładem wydawnictwa Zephyr Press ukazały się przekłady wierszy Marzanny Kielar (Salt Monody, 2006) w tłumaczeniu Elżbiety Wójcik-Leese oraz Tomasza Różyckiego (The forgotten keys, 2007) w tłumaczeniu Miry Rosenthal.

Tomasz Różycki od 25 października przebywa w Vermont Studio Center w ramach programu wymiany Artists-in-Residency Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

d260rwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d260rwo