Trwa ładowanie...

Polscy pisarze jednoczą się w czasach pandemii. Stworzyli książkę w szczytnym celu

Czterdziestu cenionych, polskich pisarzy, z noblistką Olgą Tokarczuk na czele, wzięło udział w wyjątkowym projekcie. Twórcy napisali specjalne utwory, które zostały zebrane w książce "Nadzieja". Przychód z jej sprzedaży zostanie w pełni przekazany na rzecz potrzebujących seniorów.

Polscy pisarze jednoczą się w czasach pandemii. Stworzyli książkę w szczytnym celuŹródło: Getty Images
d1wfoyj
d1wfoyj

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu z nas, w tym pisarzy czekających na spotkania z czytelnikami. W tym trudnym czasie środowisko polskich literatów postanowiło zjednoczyć się w szczytnym celu. Efektem ich wspólnej pracy jest 40. opowiadań, reportaży, wierszy oraz komiks, które ukażą się w książce "Nadzieja".

"To z połączenia tego najbardziej ludzkiego z ludzkich uczuć - nadziei - i najbardziej ludzkiej z ludzkich potrzeb - potrzeby pomagania - zrodziła się ta książka. Polscy pisarze, reporterzy i poeci podarowali swoje utwory by mogły złożyć się w tom, z którego cały dochód zostanie przekazany ośrodkom pomocy społecznej dla osób starszych" - czytamy na stronie wydawnictwa Agora.

Zobacz: Olga Tokarczuk: Nigdy nie zakładałam, że moje książki są dla wszystkich

Beneficjentami książki zostaną mieszkańcy ośrodków pomocy społecznej i pacjenci hospicjów, którzy w starciu z koronawirusem są najbardziej narażeni. "Teraz szczególnie powinniśmy się wzajemnie wspierać - a dzięki 'Nadziei' mogę to zrobić także poprzez literaturę" - pisze Dominika Słowik, jedna z autorek tej niecodziennej książki.

d1wfoyj

Autorami "Nadziei" są: Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator i Przemysław Truściński Trust, Jacek Dehnel, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Rejmer, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Mikołaj Grynberg, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Magdalena Parys, Dominika Słowik, Katarzyna Boni, Jerzy Sosnowski, Julia Fiedorczuk, Filip Springer, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Paweł Piotr Reszka, Jarosław Mikołajewski, Aleksandra Zielińska, Waldemar Bawołek, Ilona Wiśniewska, Grzegorz Uzdański, Paweł Sajewicz, Agata Romaniuk, Jacek Napiórkowski, Grzegorz Bogdał, Andrzej Muszyński, Juliusz Strachota.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wszystkie osoby zaangażowane w powstanie akcji i książki osoby pracowały nad nią charytatywnie. Od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, koordynatorów i promotorów akcji, a także dystrybutorów książki. Cały dochód ze sprzedaży trafi do ośrodków opieki osób starszych.

Od 22 maja ruszyła przedsprzedaż książki. "Nadzieja" trafi do księgarń 8 lipca, wcześniej, bo od 23 czerwca będzie dostępna w wersji elektronicznej.

d1wfoyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wfoyj