Trwa ładowanie...
d2xd0fg

Polscy autorzy w Edynburgu

d2xd0fg
d2xd0fg

Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z Olgą Tokarczuk , Michałem Witkowskim , Matthew Kelly oraz Michałem i Joanną Rusinkami, które odbędą się podczas festiwalu literackiego Edinburgh International Book Festival (14-30 sierpnia 2010).

Na Edinburgh International Book Festival zjeżdżają się najbardziej uznani i najbardziej interesujący pisarze, poeci, myśliciele, politycy, fotografowie i artyści z całego świata, by debatować, dyskutować i szukać inspiracji. Festiwal zwykle przyciąga około 200000 gości. Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z polską książką i książką o Polsce.
Po trasie literackich spotkań zorganizowanych przez Instytut w maju i czerwcu tego roku (the Guardian Hay Festival w Hay-on-Wye, London Review Bookshop oraz Waterstone’s w Glasgow) Olga Tokarczuk spotka się po raz kolejny ze swoimi czytelnikami na największym festiwalu literackim na Wyspach. Pisarka będzie mówić o dwóch swoich książkachprzetłumaczonych na angielski Prawiek i inne czasy oraz Dom dzienny, dom nocny . Poprzednie spotkania przyciągnęły blisko 400 osób.

Do Edynburga przyjedzie również Michał Witkowski, którego głośna powieść Lubiewo została w tym roku wydana po angielsku. Michał Witkowski spotka się ze swoimi czytelnikami 19 sierpnia o godzinie 19:30 w Writers’ Retreat. Natomiast 20 sierpnia weźmie udział w spotkaniu promującym zbiór najlepszej europejskiej prozy 2010 roku Best European Fiction 2010, w którym znalazło się jego opowiadanie Didi. Obok Witkowskiego w spotkaniu w ScottishPower Studio Theatre o godzinie 14:00 wezmą również udział inni autorzy zamieszczeni w tym tomie, Alasdair Gray oraz Igor Štiks, a poprowadzi je Stuart Kelly.

Kolejni zaproszeni przez Instytut Kultury Polskiej do Edynburga goście to autorzy książki Mały Chopin Michał i Joanna Rusinkowie, którzy poprowadzą warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Odbędą się one 18 sierpnia o godzinie 10:30 w RBS Workshop Tent na Charlotte Square Gardens.

Na edynburskim festiwalu literackim odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z Polską w tle. 21 sierpnia w Peppers Theatre o godzinie 12:30 ze swoimi czytelnikami spotka się Matthew Kelly, autor książki Finding Poland. W Finding Poland Matthew Kelly tropi historię swojej rodziny, która pochodzi z Polski.Jest to częściowo pamiętnik, częściowo książka historyczna, a częściowo dziennik podróży. Jest to również dogłębna medytacja na temat doświadczenia przesiedlenia i wygnania i tego, jakim to może być wstrząsającym doświadczeniem.

Bilety można kupić na stronie www.edbookfest.co.uk lub dzwoniąc na numer 0845 373 5888.

d2xd0fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xd0fg