Trwa ładowanie...
ycipk-1aew9d
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
izrael

Policyjny podręcznik bez mapy Izraela

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjny podręcznik bez mapy Izraela
(Inne)
ycipk-1aew9d

W wydanym przez włoską policję podręczniku dla jej funkcjonariuszy, który ma im ułatwić kontakty z arabskimi imigrantami, na mapie Bliskiego Wschodu nie ma Izraela – ujawnił dziennik „Corriere della Sera”.

Jak podkreśliła gazeta, państwo to zostało wymienione tylko w jednym kontekście - Jerozolimę przedstawiono jako miasto okupowane przez Izrael. Natychmiast po publikacji artykułu na ten temat kierownictwo policji przeprosiło za ten błąd.

„To bardzo poważny błąd, za który przepraszamy przede wszystkim państwo Izrael” – napisał w oświadczeniu dyrektor ds. kontaktów zewnętrznych w departamencie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odpowiedzialnym za policję Roberto Sgalla. Przyznał, że jest to olbrzymie, niczym nieusprawiedliwione i całkowicie nieumyślne przeoczenie.

ycipk-1aew9d

Wyraził jednocześnie pragnienie, by nie przypisywać temu żadnych innych intencji.

Komentator „Corriere della Sera” zapytał na łamach gazety: „Czy to jest możliwe, aby oficjalna publikacja państwa włoskiego zignorowała istnienie Izraela, tak jak czynią to państwa arabskie i muzułmańskie w swych podręcznikach i atlasach, odmawiając mu prawa do istnienia?”.

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1aew9d

ycipk-1aew9d
ycipk-1aew9d