Trwa ładowanie...
kradzież
05-07-2011 12:37

Policja odzyskała skradzioną Torę

Policjanci odzyskali przedwojenną Torę, która wraz z innymi przedmiotami została skradziona z nowo powstającego Centrum Kultury Żydowskiej w Poznaniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn zamieszanych w sprawę.

Policja odzyskała skradzioną ToręŹródło: sxc.hu
d4h5sjf
d4h5sjf

*Policjanci odzyskali przedwojenną Torę , która wraz z innymi przedmiotami została skradziona z nowo powstającego Centrum Kultury Żydowskiej w Poznaniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn zamieszanych w sprawę. *

Jak poinformował w poniedziałek PAP Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego wielkopolskiej policji, w niedzielę funkcjonariusze zawiadomieni zostali o włamaniu do jednej z kamienic, należącej do Centrum Kultury Żydowskiej w Poznaniu.

"Z pomieszczeń zginęła przedwojenna Tora , najważniejszy tekst objawiony judaizmu, a także siedmioramienny świecznik, telewizor LCD, laptop oraz inne drobne przedmioty. Błyskawiczne czynności operacyjne poznańskich policjantów pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych osób. Do ich zatrzymania doszło dzisiaj z samego rana" - powiedział Paszkiewicz.

W ręce policjantów wpadli dwaj poznaniacy w wieku 17 i 19 lat. W mieszkaniu jednego z nich odnaleziona została Tora , okrywające ją sukno z napisami hebrajskimi i trzy świeczniki.

Zatrzymanym mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

d4h5sjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h5sjf