Trwa ładowanie...
roman polański
13-07-2010 16:40

Polański będzie kręcić nowy film na podstawie utworu Yasminy Rezy

Polański będzie kręcić nowy film na podstawie utworu Yasminy RezyŹródło: materiały prasowe wydawcy
d2zpt8x
d2zpt8x

Roman Polański, uwolniony właśnie z aresztu domowego w Szwajcarii, zamierza w styczniu przyszłego roku rozpocząć zdjęcia do nowego filmu na podstawie sztuki francuskiej pisarki Yasminy Rezy Bóg mordu - pisze we wtorek dziennik „Le Monde”.

Według francuskiej gazety, w ciągu ostatnich miesięcy spędzonych w swej willi w szwajcarskim Gstaad, Polański przygotował scenariusz filmu, opartego na głośnym dramacie Rezy Le Dieu du carnage (Bóg mordu - w istniejącym już polskim przekładzie Barbary Grzegorzewskiej ).

Dziennik podaje, że Reza i Polański zaczęli rozmawiać o adaptacji tej sztuki jeszcze kilka dni przed aresztowaniem reżysera we wrześniu ubiegłego roku. Potem - dodaje „Le Monde” - francuska pisarka gościła wiele razy w Gstaad, by pracować z nim nad scenariuszem. Zdjęcia mają się rozpocząć w styczniu przyszłego roku z udziałem amerykańskich aktorów.

Reza nie zdradziła „Le Monde” szczegółów tego projektu, mówiąc, że to Roman Polański powinien go ujawnić.

d2zpt8x

Bóg mordu wystawiany już na wielu światowych scenach, m.in. w Berliner Ensemble, na West Endzie czy Broadwayu. Opowiada o pozornie niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw w następstwie bójki ich synów. Konfrontacja stopniowo przeradza się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału.

51-letnia Reza ma na swoim koncie utwory sceniczne, tłumaczone na kilkadziesiąt języków i znane także w Polsce, jak głośna Sztuka.

We Francji zdobyła ona też rozgłos jako autorka książki Świt, wieczór lub noc , która jest intymnym portretem Nicolasa Sarkozy'ego z okresu jego kampanii prezydenckiej w 2007 roku.

d2zpt8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zpt8x