Trwa ładowanie...
internet
23-04-2010 13:52

Polak wśród posądzanych o nielegalną dystrybucję książek w internecie

Polak wśród posądzanych o nielegalną dystrybucję książek w internecieŹródło: Wizards of the Coast
diq07bw

Polak Krzysztof R. znalazł się w grupie ośmiu osób, przeciw którym chce wytoczyć proces o naruszenie praw autorskich amerykański wydawca popularnej również w Polsce książkowej gry fabularnej „Dungeons & Dragons”.

Jak poinformowała w czwartek Associated Press, ósemka nielegalnie rozpowszechniała w internecie najnowsze podręczniki opublikowane przez wydawnictwo Wizards of the Coast LLC.

Wydawca domaga się zadośćuczynienia bliżej nieokreślonych strat, wynikających ze złamania praw autorskich. Wniosek o wszczęcie procesu złożono 6 kwietnia w sądzie w Seattle.

Rzeczniczka firmy Tolena Thorburn nie potrafiła wymienić miejscowości, z której Polak pochodzi.

R. - według akt sprawy - wraz z trzema innymi osobami miał udostępnić w internecie kopie trzech najnowszych książek, sprzedawanych w USA w cenie ok. 30 dolarów za egzemplarz.

Kopie sprzedawane w internecie mają zabezpieczenia, przypisujące podręcznik do konkretnego nabywcy.

Jak dodano w pozwie, „Dungeons & Dragons” była pierwszą w świecie grą fabularną, w której do stworzenia wyimaginowanej postaci, a potem wyprowadzenia jej na poszukiwanie skarbów i walkę z potworami wystarczyły kartka, ołówek i kości do gry. Na całym świecie grało w nią około 20 mln ludzi.

diq07bw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diq07bw