Trwa ładowanie...

Pogrzeb Wisławy Szymborskiej w czwartek w Krakowie

Urząd Miasta Krakowa razem z najbliższymi poetki uzgodnił termin ceremonii. Trumna spocznie w rodzinnym grobowcu Szymborskich na cmentarzu Rakowickim.

Pogrzeb Wisławy Szymborskiej w czwartek w KrakowieŹródło: PAP
d4nck3l
d4nck3l

Urząd Miasta Krakowa razem z najbliższymi poetki uzgodnił termin ceremonii. Trumna spocznie w rodzinnym grobowcu Szymborskich na cmentarzu Rakowickim. Na pogrzebie poetki pojawią się najprawdopodobniej prezydent z premierem.

Pogrzeb poetki Wisławy Szymborskiej odbędzie się w Krakowie** 9 lutegoz udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego; **noblistka zostanie pochowana na Cmentarzu Rakowickim - poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

- Pogrzeb odbędzie się o godz. 12. Zgodnie z życzeniem pani Wisławy pogrzeb będzie miał miejsce na Cmentarzu Rakowickim, ponieważ pani Wisława chciała być pochowana w grobowcu rodzinnym - tam gdzie leżą jej rodzice i siostra - mówił Majchrowski na czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie. Pogrzeb będzie miał charakter świecki.

* Swoją obecność na pogrzebie potwierdził prezydent Bronisław Komorowski. Jak mówił Majchrowski, może przybyć także premier Donald Tusk.*

- Jeżeli pan premier będzie mógł być - bo są dosyć ważne państwowe sprawy, które będzie starał się odwołać - to przybędzie. Jeżeli nie, będzie pan minister Zdrojewski - tłumaczył.

d4nck3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nck3l