Trwa ładowanie...
twardowski
23-04-2010 13:31

Pogrzeb księdza Jana Twardowskiego

Pogrzeb księdza Jana TwardowskiegoŹródło: Inne
d1z829x
d1z829x

Dziś rozpoczynają się dwudniowe uroczystości pogrzebowe księdza Jana Twardowskiego .

Prymas Polski kard. Józef Glemp uważa, że ksiądz Jan Twardowski był nie tylko poetą, ale także człowiekiem świętym i dlatego jego ciało powinno spocząć w Świątyni Opatrzności Bożej.

– Świętość należy odsłonić także w ciele – podkreślił prymas.

Wyjaśnił, że stąd wynika jego decyzja o pochowaniu ks. Twardowskiego w katakumbach dla zasłużonych Polaków w budującej się Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich.

d1z829x

Kardynał Glemp przypomniał postać ks. Jerzego Popiełuszki. Jak mówił, państwo chciało, by był on pochowany na Powązkach, by włączyć go do szeregu, a on był świętym i odstawał od szeregu.
– Święty poeta Jan Twardowski też odstaje od szeregu i ściąganie go do niego byłoby jakby zapominaniem o jego świętości – podkreślił prymas.

Dodał, że jeżeli w przeszłości miejscem pochówku wyniesiono Juliusza Słowackiego , Adama Mickiewicza i Czesława Miłosza , to ta droga jest właściwa również dla ks. Twardowskiego , który będzie świętym poetą, bo był w obecności Boga, którą widział w swojej poezji.

O 17.00 w kościele sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się msza święta celebrowana przez duszpasterza środowisk twórczych ks. Wiesława Niewęgłowskiego. Po jej zakończeniu planowana jest "Modlitwa świec - koncert na wiersze i wiolonczele". Wystąpią znani artyści scen warszawskich, a także zespoły dziecięce i młodzieżowe.

Ks. Twardowski zmarł 18 stycznia w wieku 90 lat.

d1z829x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z829x