Oto spis lektur dla tych, którzy pragną spotkać się ze sobą.
Na szczególną uwagę zasługują tytuły autorstwa Wojciecha Eichelbergera : Elementarz ... – niekonwencjonalny poradnik dla poszukujących odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące płci, macierzyństwa, ojcostwa, samotności; Pomóż sobie ... – psychoterapia stwarza sytuacje, które człowiekowi poszukującemu wyjścia z cierpienia pozwolą odmienić sposób widzenia świata i myślenia o nim. Bo tylko doświadczenie może nas odmienić. Racjonalność nie jest cechą doświadczenia.
* Być tutaj - zapis rozmów psychoterapeutów Wojciecha Eichelbergera i Marii Monety Malewskiej.* Autorzy w znacznej części książki grają role osób zagubionych w świecie, tych, którzy nie wiedzą. Przeplatają tę grę własnymi objaśnieniami oraz stawianiem trudnych, ważnych pytań. W ten niezwykle przystępny sposób prezentują działanie prostych zasad przydatnych w codziennym życiu. Książka może służyć pomocą tym, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i mechanizmy rządzące światem.
Równie interesującą pozycją jest praca Erika Berne Dzień dobry ... i co dalej – w której znajdujemy odpowiedź na pytanie: Co sprawia, że jedni zwyciężają, innym nic się nie udaje, a wszyscy pomiędzy tymi dwoma biegunami są tacy nudni? Berne wyjaśnia, w jaki sposób życie każdego z nas toczy się według scenariusza, który tworzymy w dzieciństwie, i uczy, jak możemy go tak zmodyfikować lub zmienić, aby zakończył się szczęśliwie...
Z dużym wdziękiem napisana książka Piotra Szaroty Psychologia uśmiechu ma charakter interdyscyplinarny i może być interesująca dla przedstawicieli różnych dyscyplin - jak też dla zwykłych, wymagających i inteligentnych czytelników, z racji atrakcyjności tematu i ujęcia. Atrakcyjności przydaje rozprawie swoboda podejmowania coraz to nowych wątków, szeroka perspektywa badawcza.