Trwa ładowanie...

Podarunek od Chaveza stał się bestsellerem

Podarunek od Chaveza stał się bestselleremŹródło: Inne
d33vbgm
d33vbgm

Książka, którą w geście pojednania wenezuelski przywódca Hugo Chavez podarował w sobotę podczas V Szczytu Obu Ameryk prezydentowi USA Barackowi Obamie , jest drugą najczęściej kupowaną książką w sklepie internetowym Amazon.com.

Hiszpańskojęzyczne dzieło autorstwa urugwajskiego dziennikarza Eduardo Galeano, zatytułowane Otwarte żyły Ameryki Łacińskiej: pięć wieków plądrowania kontynentu przed szczytem Organizacji Państw Amerykańskich w stolicy Trynidadu i Tobago plasowało się w wirtualnym sklepie na 54 295 miejscu pod względem popularności.

Ceniona wśród lewicowców książka Galeano traktuje o tym, jak Ameryka Łacińska po hiszpańskim podboju została zdominowana przez zagraniczne wpływy - wyjaśnia agencja Associated Press.

d33vbgm

Natomiast źródła Białego Domu określiły podarunek od Chaveza jako dzieło akademickie, stanowiące podstawę teorii o zależności Ameryki Łacińskiej od USA.

V Szczyt Obu Ameryk w Port-of-Spain zakończył się w niedzielę. Przed jego rozpoczęciem obawiano się, że znany z antyamerykańskiego nastawienia Chavez będzie usiłował sprowokować Obamę . Tymczasem ku powszechnemu zaskoczeniu liderzy wymienili szereg przyjaznych gestów, a prezydent Wenezueli wyraził chęć znormalizowania stosunków bilateralnych z USA.

d33vbgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33vbgm