Trwa ładowanie...
islandia
23-04-2010 13:50

Pod wulkanicznym popiołem

Pod wulkanicznym popiołemŹródło: Inne
d4a6x5f
d4a6x5f

Do księgarń trafiła powieść W proch się obrócisz Yrsy Sigurdardóttir .

„Pompeje Północy” miały być luksusowym kurortem i atrakcją wysp Westmana położonych w pobliżu brzegów Islandii. Nikt nie przypuszczał, że zrujnowane wybuchem wulkanu domy kryją złowrogą tajemnicę: zwłoki ukryte pod grubą warstwą wulkanicznego popiołu. Jak w Pompejach. W chwili wybuchu wulkanu w styczniu 1974 roku Markus Magnusson był nastolatkiem, teraz po blisko trzydziestu latach musi stawić czoło niemiłemu odkryciu w ruinach własnego domu. Wkrótce jego dziewczyna z młodzieńczych lat zostaje brutalnie zamordowana. Sprawy nabierają niebezpiecznego tempa. I tym razem wezwana Thora Gudmundsdottir musi zgłębić tajemnice przeszłości i odkopać zło i przemoc ukryte pod wulkanicznym popiołem. Wbrew jej nadziejom i oczekiwaniom mieszkańcy malej rybackiej osady nie kwapią się do zwierzeń i wspominków. Nie tylko oni...

Yrsa Sigurdardóttir napisała pięć powieści dla dzieci. Dwie z nich zostały nagrodzone dwiema nagrodami literackimi: IBBY (International Board on Books for Young People) w 2000 roku oraz trzy lata później islandzką nagrodą w kategorii literatury dziecięcej.

Yrsa Sigurdardóttir z wykształcenia jest inżynierem, obecnie pracuje jako nadzorca techniczny przy jednej z największych inwestycji w Europie – budowie elektrowni wodnej w dzikim i niegościnnym rejonie Islandii, Kárahnjúkar. Tam w wolnym czasie oddaje się pasji pisania. Jest mężatką, ma dwójkę dzieci i mieszka w Rejkiawiku.

Powieść W proch się obrócisz objęta jest medialnym patronatem Wirtualnej Polski.

d4a6x5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a6x5f