Trwa ładowanie...
teatr
23 kwietnia 2010, 13:36

Po co tyle żreć/Szekspir+

Po co tyle żreć/Szekspir+Źródło: Inne
d29coz4
d29coz4

Projekt teatralny pod hasłem „Po co tyle żreć/Szekspir+” towarzyszący premierze „Tymona Ateńczyka” Szekspira , rozpoczął się w Bydgoszczy. Cykl imprez artystycznych ma sprowokować dyskusję na temat presji konsumpcji w dzisiejszym świecie.

Warsztaty teatralne i plastyczne, dyskusje i happeningi poprzedzą i będą towarzyszyć zaplanowanej na 3 lutego pierwszej premierze tego sezonu w bydgoskim teatrze. Rzadko wystawiany na scenach dramat Wiliama Szekspira „Tymon Ateńczyk” wyreżyserował Maciej Prus.

– Przez wiele lat ten dramat mnie denerwował. Nie mogłem zrozumieć kretyńskiego postępowania Tymona, aż wreszcie pojąłem, że tytułowy bohater popełnia błędy młodości i nie mogę ich oceniać z perspektywy mojego wieku. Zepsucie etyczne, brak autorytetów, przekupstwo – oto kwestie, jakie poruszane są w dramacie i z jakimi mierzy się młody człowiek – powiedział Maciej Prus podczas przygotowań do premiery.

d29coz4

Projekt „Po co tyle żreć/Szekspir+” rozpoczęły w piątek wieczorem warsztaty pt. „Gest psychologiczny monologów szekspirowskich”, prowadzone przez Jarosława Gajewskiego, aktora Teatru Narodowego i profesora Akademii Teatralnej. Sobotni wieczór wypełni zaś akcja artystyczna „Obraz/dźwięk”.

Do aktywnego uczestnictwa zachęca hasło „Zagraj i pomaluj Szekspirem”. Przestrzeń teatru zostanie oddana do dyspozycji widzów.
– W oparciu o fragmenty „Tymona Ateńczyka”, malarze stworzą na teatralnych ścianach obrazy, muzycy wypełnią teatr dźwiękiem, a Krystian Wieczorek, czyli tytułowy Tymon Ateńczyk sprowokuje do myślenia – poinformował Paweł Łysak, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

d29coz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29coz4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj