Trwa ładowanie...
d2x2x9n

Plebiscyt Biblioteki Śląskiej na najlepszą książkę 2007 r.

d2x2x9n
d2x2x9n

Na najlepszą książkę 2007 roku w plebiscycie Biblioteki Śląskiej w Katowicach można głosować od wtorku do końca lipca. Autorowi zwycięskiej pozycji przypadnie Śląski Wawrzyn Literacki.

Choć to już dziewiąta edycja imprezy, to po raz pierwszy można głosować również przez internet.

Śląski Wawrzyn Literacki przyznawany jest od ośmiu lat. Książki nominują wybitni humaniści - krytycy, badacze i znawcy współczesnej literatury, a zwycięzcę wybierają w głosowaniu czytelnicy biblioteki.

W holu Biblioteki Śląskiej od wtorku znajduje się wystawa prezentująca wszystkie nominowane książki i sylwetki autorów, a także urna i karty do głosowania. Po raz pierwszy będzie można oddać głos poprzez internet, za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bs.katowice.pl.

d2x2x9n

- W głosowaniu może wziąć udział każdy, nie tylko czytelnik Biblioteki Śląskiej. Zdecydowaliśmy się umożliwić głosowanie przez internet, by upowszechnić Śląski Wawrzyn Literacki. Ze względów technicznych ta opcja będzie dostępna jednak dopiero od środy – powiedziała Aneta Satława, kierownik działu promocji Biblioteki Śląskiej.

Rozstrzygnięcie plebiscytu czytelników wraz z uroczystym wręczeniem nagrody - statuetki z brązu autorstwa Zygmunta Brachmańskiego - we wrześniu.

W poprzednich edycjach czytelnicy nagrodzili książki Tadeusza Różewicza , Czesława Miłosza , Ewy Lipskiej , Walerego Pisarka , Macieja Maleńczuka , Janusza Głowackiego , Jana Pawła II i Ryszarda Kapuścińskiego .

Biblioteka Śląska jest największą i najstarszą w regionie oraz jedną z największych w Polsce. Z jej zbiorów, liczących ok. 2 mln woluminów, korzysta ok. 130 tys. czytelników.

d2x2x9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x2x9n