Trwa ładowanie...
blog
23-04-2010 13:52

Pisz bloga, wydawaj książki

Pisz bloga, wydawaj książkiŹródło: Inne
du7dt79
du7dt79
Setki domorosłych pisarzy, którzy od zawsze marzyli o wydaniu własnej książki, mają teraz szansę spełnić swoje pragnienia. Wystarczy, że zdecydują się otworzyć na internet. Na najlepszych spośród tych, którzy prowadzić będą literackie blogi do końca października czeka tytuł „Literackiego blogu roku”, czekają też cenne nagrody i – co najlepsze – możliwość opublikowania własnej, debiutanckiej książki.

Proste warunki

Konkurs organizują wspólnie serwis Allegro.pl, prowadzone przez Dorotę Malinowską-Grupińską – doświadczonego wydawcę, byłą wiceprezes oficyny Prószyński i S-ka – wydawnictwo MG oraz wortal literacki Granice.pl Pod adresem http://www.literackiblogroku.granice.pl uruchomiona została już strona konkursowa, na której widoczne są pierwsze zgłoszone blogi.

– Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Uczestnikom stawiamy jasne i bardzo proste warunki: muszą prowadzić blogi o charakterze literackim i muszą posiadać konto w serwisie Allegro.pl Dzięki temu możemy potwierdzić ich tożsamość oraz usprawnić w przyszłości kontakt. Dzięki temu również mamy możliwość budowania wokół naszego serwisu społeczności ludzi interesujących się literaturą – podkreśla Iwona Wiatr zajmująca się w serwisie promocją kategorii „Książki i komiksy”.

Co to jest „blog literacki”?

- Trudno zdefiniować, czym tak naprawdę jest literatura. Podskórnie każdy z nas to po prostu „czuje”, jednak literackość wymyka się wszelkim definicjom. Łamały sobie nad tym głowy najtęższe umysły, a i tak nikomu nie udało się stworzyć prostej i łatwej do zaakceptowania przez wszystkich formułki. Chcemy więc przede wszystkim nagrodzić blogi, które stanowią ciekawą literacką materię, które mogłyby stać się dobrym materiałem na książkę, wreszcie – takie, które dotyczą spraw związanych z literaturą. Mówi się, że w Polsce wszyscy jesteśmy poetami. Udowodnijmy, że potrafimy być również dobrymi literatami i regularnie prowadzącymi internetowe dzienniki blogerami – dodaje Dorota Malinowska-Grupińska.

du7dt79

Nowe medium

- Dziś spora część życia literackiego przenosi się do sieci. Internetowe fora i serwisy internetowe – tak jak nasz – skupiające poetów biją rekordy popularności, wydawnictwa skupiające się na publikowaniu wyłącznie e-booków, książki audio do pobrania z Internetu – to zjawiska stosunkowo nowe, które jednak szybko stały się niezbywalnym elementem życia literackiego w kraju. Popularność czasopism poświęconych życiu literackiemu jest dzisiaj marginalna – informacji o nowych książkach poszukuje się prawie wyłącznie w Internecie. Dlaczego? To proste: wyłącznie serwisy internetowe są w stanie dość szybko reagować na to, co dzieje się na rynku – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu Granice.pl . –

- Trzeba wykorzystać ten trend. Czekamy więc na autorów blogów o charakterze krytycznoliterackim. Czekamy na piszących opowiadania i wiersze. Czekamy na tych, którzy swoje życie przekuwają na literacką materię. Zgłoście się na stronie www.literackiblogroku.granice.pl a potem piszcie – dobrze, regularnie i ciekawie. To na pewno zaprocentuje – uzupełnia Dorota Malinowska-Grupińska

du7dt79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du7dt79