Trwa ładowanie...
polityka
23-04-2010 13:35

Pisarze apelują do młodych o udział w wyborach

Pisarze apelują do młodych o udział w wyborachŹródło: Inne
d4541yj
d4541yj

Znani pisarze, rektorzy i profesorowie kilku polskich uczelni wyższych, zaapelowali o udział w wyborach.

Pod apelem podpisali się: pisarze Paweł Huelle i Stefan Chwin , rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor Politechniki Gdańskiej prof. Janusz Rachoń, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Antoni Tajduś, ks. prof. Andrzej Szostek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Wojciech J. Stec z Polskiej Akademii Nauk, prof. Bogdan Marciniec z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prof. Maciej Świeszewski z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Jak argumentowali autorzy apelu, ze statystyk wynika, że w grupie wiekowej pomiędzy 18 a 23 rokiem życia frekwencja podczas ostatnich wyborów była bardzo niska.

„Nie oceniamy tego faktu niskiej frekwencji wśród młodych, uważamy jednak, że warto angażować się w życie polityczne, choćby przez ów minimalny wysiłek, jakim jest akt głosowania, aby wybrana władza miała prerogatywy większości społeczeństwa” – czytamy w apelu.

d4541yj

Jak podkreślili autorzy apelu, jeśli społeczeństwo nie będzie brać aktywnego w polityce, wtedy pozostawi ją ludziom mało interesującym, nieodpowiedzialnym, przypadkowym.

„Tak jak wy chcecie liczyć na Polskę, tak Polska powinna móc liczyć na was. Im więcej waszych oddanych głosów, tym większa szansa na rozumną, odpowiedzialną, uczciwą i kompetentną władzę i rzeczywisty autorytet parlamentu, którego ostatnio tak nam w Polsce brakuje. W imię racjonalnej troski o kształt demokracji w naszym kraju, prosimy was o udział w wyborach” – zwrócili się do młodzieży autorzy apelu.

d4541yj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4541yj