Trwa ładowanie...

Pisarz w labiryncie

Share
Pisarz w labiryncieŹródło: Inne
d2i4jlg

Pierwszego stycznia 2006 roku rusza dziesiąta edycja Labyrinth Competition.

Uczestnicy konkursu mogą przesyłać krótkie opowiadania (nie więcej niż 1000 słów), sam temat pozostaje jednak na razie tajemnicą, która zostanie ujawniona w pierwszym dniu Nowego Roku.

Kate Mosse i jej mąż Greg - twórcy interaktywnej strony www.mosselabyrinth.co.uk - są organizatorami zarówno konkursu pod hasłem Labyrinth, jak i samego festiwalu, który odbędzie się w dniach 7 - 9 kwietnia 2006 roku w West Dean College (West Sussex, Anglia). Pierwszy Chichester Writing Festival jest planowany jako wyjątkowe połączenie praktycznych porad i informacji dla młodych pisarzy, kreatywne wsparcie oraz nowe źródło inspiracji. Jedynie 40 szczęśliwców będzie mogło skorzystać w pełni z tej okazji mając do dyspozycji pokoje w West Dean House, choć część prezentacji i dyskusji będzie także otwarta dla szerszej publiczności. Program festiwalu obejmuje 11 paneli dotyczących współczesnych możliwości dla autorów i wydawców. Wśród prowadzących rozmowy i zajęcia będą znani twórcy, agenci, odnoszący sukcesy wydawcy oraz nauczyciele kreatywnego pisania.

Zwycięzca oraz osoby wyróżnione otrzymają VIP-owskie zaproszenia na wybrane wydarzenia Chichester Writing Festival.

Kate Mosse - prowadzi program BBC 4s Readers and Writers Roadshow, jest prezenterką BBC Radio 4s Saturday Review oraz współzałożycielką i Honorowym Dyrektorem Orange Prize for Fiction. W roku 2000 uhonorowano ją wyróżnieniem European Woman of Achievement za wspieranie sztuk. Jest członkiem Royal Society of Arts.

d2i4jlg

Wraz z mężem prowadzi stronę internetową www.mosselabyrinth.co.uk, której celem początkowo była prezentacja na bieżąco etapów powstawania powieści Labirynt (której Kate jest autorką), jak również nauka kreatywnego czytania i pisania książek. Prawa do powieści Labirynt zakupiły już wydawnictwa z 32 krajów, książka zostanie przetłumaczona na 28 języków.

W Polsce Labirynt ukaże się 10 lutego 2006 roku nakładem Prószyński i S-ka.

* Labirynt objety jest medialnym patronatem Wirtualnej Polski.*

d2i4jlg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i4jlg
d2i4jlg