Trwa ładowanie...
d2js4gr

Pisarka walczy o przeszczepy

Share
d2js4gr

Ratujący życie <a href="https://ranking.abczdrowie.pl/s/przeszczep-nerki">przeszczep nerki</a>, jakiemu została poddana popularna brytyjska pisarka <a href="/autor.html?aid=10113" rel="nofollow">Sue Townsend</a> , dał asumpt do kolejnej dyskusji o stanie służby zdrowia <a href="https://ksiazki.wp.pl/na-wyspie-6146563630868609c">na Wyspach</a>.

63-letnia autorka książek o Adrianie Mole’u od lat cierpi na cukrzycę, w wyniku której straciła wzrok. Konieczna okazała się transplantacja, ale Townsend latami czekała na organ. Ostatecznie dawcą został najstarszy syn pisarki, 44-letni Sean.

Operację przeprowadzono we wrześniu, ale Townsend poinformowała o niej dopiero przed kilkoma dniami, gdy udało się przezwyciężyć rozmaite komplikacje. Popularna autorka skorzystała z okazji, by zwrócić uwagę na dramatyczny brak organów do przeszczepów w Wielkiej Brytanii. Obecnie na przeszczep oczekuje tam dziesięć tysięcy osób, co dzień umierają średnio trzy z nich. Spośród 1500 szczęśliwców, którym w zeszłym roku przeszczepiono nerkę, co trzeci otrzymał ją od krewnego.

Pełna wersja artykułu dostępna w aktualnym wydaniu „Forum”.

d2js4gr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2js4gr
d2js4gr