Trwa ładowanie...
potter
23 kwietnia 2010, 13:28

Pirackie kopie Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi w Internecie

Pirackie kopie Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi w InternecieŹródło: Inne
d3tahob
d3tahob

_Harry Potter i Książę Półkrwi_ – szósta część przygód małego czarownika, a zarazem najlepiej sprzedająca się książka wszech czasów, szybko padł ofiarą internetowych piratów.

Pirackie kopie były dostępne w Internecie już w kilka godzin po sobotniej premierze. Piraci pracowicie zeskanowali kartka po kartce całą 607-stronicową książkę i udostępnili ją online. Szybko pojawiły się też pirackie kopie Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi w wersji audio.

Prawnicy, reprezentujący autorkę przygód Harry'ego – Joanne Kathleen Rowling – energicznie walczą z pirackimi kopiami, ale przyznają, że skuteczność ich wysiłków będzie raczej ograniczona.

Niewątpliwą pociechą dla autorki jest to, że w ciągu pierwszych 24 godzin legalna sprzedaż Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi pobiła wszelkie rekordy, osiągając 8,9 miliona egzemplarzy.

Oprócz pirackich kopii w Internecie, najnowszy Harry Potter pojawił się też w Indiach w pirackiej wersji drukowanej.

d3tahob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tahob

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj