Trwa ładowanie...

Piotr Mucharski będzie nowym naczelnym "Tygodnika Powszechnego"

Piotr Mucharski zostanie w marcu nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Powszechnego.

Piotr Mucharski będzie nowym naczelnym "Tygodnika Powszechnego"Źródło: Materiały prasowe
d3ufvcx
d3ufvcx

* Zastąpi ks. Adama Bonieckiego , który odchodzi na emeryturę.* Mucharski do tej pory był zastępcą redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego.

Ks. Adam Boniecki w najnowszym, wtorkowym numerze TP mówi o zmianach w redakcji: "Dla mnie będzie to rok ważny, bowiem z woli Kościoła (ściślej: mojego zakonu) mam opuścić w marcu fotel redaktora naczelnego "TP". Przejęcie kierownictwa Redakcji przez kolejne pokolenie jest rzeczą naturalną i potrzebną: moim następcą będzie dotychczasowy zastępca, Piotr Mucharski , związany z "Tygodnikiem" od ponad 20 lat".

"Na uroczystsze pożegnanie przyjdzie jeszcze czas, zresztą nie będzie to odejście z Tygodnika, bo z pismem mam zamiar ściśle współpracować. Na przyszłość TP z nowym Naczelnym, ze świetnym zespołem redakcyjnym i wydawniczym, patrzę spokojnie i z nadzieją" - zapowiada ks. Boniecki .

W pierwszym, noworocznym numerze "Tygodnika" ukaże się rozmowa dwóch naczelnych "Tygodnika" - obecnego, ks. Adama Bonieckiego i przyszłego - Piotra Mucharskiego pt. "Stara miłość nie rdzewieje", w której rozmawiają m.in. o wizji "Tygodnika", przyszłości pisma, początkach współpracy z redakcją, problemach z Kościołem, Radiu Maryja, obowiązkach naczelnego, biurku Turowicza i trenerze FC Barcelona.

d3ufvcx

W rozmowie Piotr Mucharski przedstawia swoją wizję "Tygodnika", jako "miejsca, które zakłada wymianę myśli i nie czuje się oblężone przez ciemne siły".

"Tygodnik przecież zawsze czerpał siłę z istnienia na granicy różnych światów. I mam silne poczucie, że tego chcą od nas czytelnicy" - zaznaczył.

* Piotr Mucharski (ur. 1959) pracuje w "Tygodniku Powszechnym" od 1988 r. Jest współautorem (razem z Katarzyna Janowską ) telewizyjnych cyklów " Rozmowy na koniec wieku ", " Rozmowy na nowy wiek " i "Rozmów na czasie", których zapisy ukazały się również w wersji książkowej. Wspólnie wydali również wywiad rzekę z prof. Barbarą Skargą " Innego końca świata nie będzie ". Razem z Kamilem Durczokiem opublikował książki " Wygrać życie " i " Krótki kurs Czwartej RP ".*

Mucharsk i jest dyrektorem programowym Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie. Laureatem Nagrody Viktora za najlepszy program telewizyjny w 2001 r. i Nagrody Dziennikarskiej im. Dariusza Fikusa za "prawdę i niezależność w mediach" w 2001r.

d3ufvcx

Ks. Boniecki pozostanie redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego" i wiceprezesem zarządu spółki "Tygodnik Powszechny" do końca kadencji jej obecnych władz, czyli do wiosny 2011 r.

Jak poinformował PAP dyrektor wydawnictwa i prezes zarządu spółki Jacek Ślusarczyk, Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki z udziałem Fundacji Tygodnika Powszechnego oraz Grupy ITI nastąpi najwcześniej pod koniec marca 2011 r.

d3ufvcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ufvcx