Trwa ładowanie...
film
23-04-2010 13:30

Pierwsze recenzje „Harry’ego Pottera i Czary Ognia”

Pierwsze recenzje „Harry’ego Pottera i Czary Ognia”Źródło: Inne
d33hwrw
d33hwrw

Pierwsze recenzje filmu „Harry Poter i Czara Ognia”, którego premiera odbyła się w niedzielę w Londynie, są pozytywne.

Potwierdzają jednak wcześniejsze zapowiedzi twórców, że ten film będzie najbardziej mroczną częścią filmowej serii o młodym czarodzieju.

W Wielkiej Brytanii film otrzymał kategorię 12A, co oznacza, że widzowie poniżej 12 roku życia mogą go oglądać wyłącznie w towarzystwie osób dorosłych. Cenzorzy uznali, że zawiera on sceny przemocy i elementy horroru. „Harry Potter i Czara Ognia” to pierwszy film z serii, który ma ograniczenia wiekowe widzów.

W Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozgrywa się Turniej Trzech Czarodziejów, na który przybywają uczniowie z Bułgarii i Francji. Zgodnie z prastarymi regułami w turnieju uczestniczyć ma trzech uczniów - reprezentantów każdej ze szkół, wybranych przez Czarę Ognia. Dziwnym zbiegiem okoliczności wybranych zostaje czterech.

d33hwrw

Poniedziałkowe recenzje filmu były bardzo pozytywne.
– Nikt nie mógł wyjść z kina zawiedziony – napisał na łamach „Daily Mirror” David Edward. Recenzent uważa, że „Czara Ognia” jest najlepszym jak dotychczas filmem serii. Z tą oceną zgadza się wielu innych recenzentów. Jako wady filmu wymieniana jest jego długość (twa on 157 minut) oraz fakt, że niektórych meandrów akcji nie sposób zrozumieć bez znajomości treści książki, lub poprzednich filmów o Harrym Potterze.

W USA i Wielkiej Brytanii „Harry Potter i Czara Ognia” trafi do kin 18 listopada. W Polsce będziemy go mogli oglądać od 25 listopada.

d33hwrw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33hwrw