ycipk-3e84mo
kanonizacja

Pierwsza (w Polsce) monografia Opus Dei

Jan Paweł II w niedzielę na placu św. Piotra dokonał kanonizacji hiszpańskiego księdza, Josemarii Escrivy de Balaguera, założyciela Opus Dei (łac. Dzieło Boże).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza (w Polsce) monografia Opus Dei
(Inne)
ycipk-3e84mo

Nastąpiło to w dziesięć lat po jego beatyfikacji i w roku, w którym przypada setna rocznica jego urodzin. Organizacja Opus Dei założona w 1928 roku przez św. Josemarię liczy obecnie 84 tysiące członków, w większości świeckich oraz 1950 księży i 25 biskupów. W 1982 roku Jan Paweł II nadał organizacji status jedynej w Kościele prałatury personalnej, co oznacza, że przestała ona w świetle prawa kościelnego podlegać biskupom w diecezjach oraz watykańskiej kongregacji zajmującej się zakonami, a podporządkowana została bezpośrednio papieżowi. Odtąd Dzieło Boże stało się integralną częścią struktur Kościoła, wyróżniającą się tym, że główną rolę odgrywają w niej świeccy.

Przez lata działalność Opus Dei otaczał klimat tajemniczości i niespotykanej dyskrecji. Najnowsza książka wydawnictwa Edycja Świętego Pawła pt. Opus Dei. Posłannictwo, inicjatywy, ludzie rozwiewa niejasności i dementuje wiele plotek narosłych wokół tej organizacji. Pierwsza na polskim rynku monografia Opus Dei kładzie nacisk na wyczerpujące i wszechstronne przedstawienie idei oraz celów Opus Dei i ich realizacji przez jej licznych członków. Autor książki Giuseppe Romano w przystępny i gruntowny sposób przybliża istotę i formę działalności organizacji skupiającej ponad 80 tysięcy członków, świeckich mężczyzn i kobiet z różnych warstw społecznych, pracujących w ponad 100 krajach świata.

Polub WP Książki
ycipk-3e84mo
ycipk-3e84mo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e84mo