Trwa ładowanie...
twardowski
23-04-2010 13:23

Pierścień dla Twardowskiego

Pierścień dla TwardowskiegoŹródło: Inne
d3i28m4
d3i28m4

Poeta ks. Jan Twardowski, założyciel amatorskiego teatru z Łodzi ks. Waldemar Sondek oraz malarka Danuta Waberska otrzymali w niedzielę w Poznaniu "Pierścienie Mędrców Betlejemskich" - nagrody duszpasterza środowisk twórczych Archidiecezji Poznańskiej.

Ks. Jan Twardowski otrzymał nagrodę za "liryczny przekaz teologii w swoich wierszach", ks. Waldemar Sondek za "stworzenie profesjonalnego zespołu z aktorów amatorskich", a Danuta Waberska za obraz "Miłosierdzie Boże".

Nagrody wręczył arcybiskup poznański Stanisław Gądecki.

"Kapituła nagradza tych artystów, którzy w swojej pracy potrafią łączyć sacrum i profanum, nagradza ich za dar, który dostają od Boga" - powiedział arcybiskup podczas nabożeństwa poprzedzającego wręczenie nagród.

d3i28m4

Ze względu na wiek na uroczystość nie przyjechał ks. Twardowski - członkowie kapituły wręczą nagrodę w jego domu.

"Pierścienie Mędrców Betlejemskich" zostały wręczone w niedzielę po raz drugi. Pomysłodawcą nagrody jest duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Poznańskiej, ks. Antoni Klupczyński. Pierścienie przyznaje kapituła złożona m.in. z malarzy, muzyków i architektów skupionych wokół duszpasterstwa.

W ubiegłym roku nagrody otrzymali: kompozytor Wojciech Kilar i Przemysław Basiński, twórca "Verba Sacra" - serii publicznych prezentacji Biblii oraz największych dzieł literatury polskiej i obcej w poznańskiej bazylice św. Piotra i Pawła.

d3i28m4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i28m4