Trwa ładowanie...

Petr Zelenka nakręci w Krakowie „Braci Karamazow”

Petr Zelenka nakręci w Krakowie „Braci Karamazow”Źródło: Inne
d2s5wub
d2s5wub

Czeski reżyser Petr Zelenka, znany z takich filmów jak „Samotni” i „Rok diabła”, będzie kręcił w Krakowie swój najnowszy obraz „Bracia Karamazow”. Luźna adaptacja dzieła Fiodora Dostojewskiego powstanie w koprodukcji polsko-czeskiej.

Jak poinformowała polska producentka filmu Katarzyna Ochab, reżyser planuje realizować swój film w industrialnych plenerach dawnej Huty im. Lenina, obecnie należącej do hinduskiego koncernu Mittal Steel. Zdjęcia będą się tam odbywały przez trzy lipcowe dni. Premiera obrazu zaplanowana została na przyszły rok.

W filmie wystąpią głównie czescy aktorzy, a także kilku polskich. Opowiadać będzie on o przyjeździe czeskiej grupy teatralnej z przedstawieniem „Braci Karamazow” na festiwal w Krakowie. Próba do spektaklu odbywa się w jednej z hal krakowskiej huty.

– Cały film to przemieszanie próby „Braci Karamazow” z rzeczywistością otaczającą występujących aktorów. Będzie też wielkie wydarzenie, które spowoduje zamieszanie wśród aktorów i robotników huty – zdradziła Katarzyna Ochab.

d2s5wub

Poparcie dla planów czeskiego reżysera nakręcenia filmu w Krakowie wyraził w specjalnym liście prezydent miasta Jacek Majchrowski.
– Zainteresowanie Krakowem ze strony filmowców traktuję jako znakomitą promocję naszego miasta – napisał.

Petr Zelenka (ur. 1967 r. w Pradze) jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej nagradzanych czeskich reżyserów i scenarzystów młodego pokolenia. Ukończył scenopisarstwo w słynnej Praskiej Szkole Filmowej.

d2s5wub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s5wub