Trwa ładowanie...

Pesel... Cezarego Harasimowicza już w księgarniach

Pesel... Cezarego Harasimowicza już w księgarniachŹródło: Inne
d9ywi1d
d9ywi1d

Właśnie ukazał się zbiór opowiadań Cezarego Harasimowicza Pesel 890604....

Na Pesel... składa się jedenaście opowiadań, w których autor oddał dramatyczne losy kilku osób. Akcja rozgrywa się w 1989 roku, jednakże Harasimowicz stara się uciec od kontekstu i być pisarzem uniwersalnym. Stara się odpowiedzieć na pytania stawiane zawsze i wszędzie, nie oszczędzając przy tym czytelnika.

Opowiada o AIDS, pogromie Cyganów, o wszechobecnej biedzie i braku perspektyw, o młodym studencie wyrzuconym z rozpędzonego pociągu, o gwałcie. Brzmi znajomo? Tak. Zbyt często słyszymy o tym włączając telewizor lub czytając gazetę. Pytanie tylko, w jaki sposób Harasimowicz przesączył przez swoja wrażliwość tematy będące treścią prasowych doniesień.

Autor operuje słowem w sposób niezmiernie oszczędny. Nie stroni przed językiem, jakim posługuje się większość społeczeństwa. Harasimowicz jawi się jako gorzki moralizator, który doskonale wie, co się wokół niego dzieje.

Cezary Harasimowicz jest scenarzystą, laureatem takich nagród, jak: Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej (za film „300 mil do nieba”) czy Hartley-Marrill (za „Bandytę”).

d9ywi1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ywi1d