Trwa ładowanie...
nagroda
23-04-2010 13:55

Papież wręczył Oświęcimską Nagrodę Praw Człowieka Glucksmannowi

Papież wręczył Oświęcimską Nagrodę Praw Człowieka GlucksmannowiŹródło: Inne
d3oan1z
d3oan1z

* Benedykt XVI wręczył w środę francuskiemu filozofowi Andre Glucksmannowi Oświęcimską Nagrodę Praw Człowieka imienia Jana Pawła II . Uroczystość odbyła się po audiencji generalnej w Watykanie.*

72-letni Glucksmann od kilkudziesięciu lat jest zaangażowany w obronę praw człowieka. Nagrodę otrzymał z rąk papieża w przeddzień 61. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Nagrodę imienia Jana Pawła II przyznaje Akademia Oświęcimska z Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla krzewienia cywilizacji praw człowieka. Przewodniczącym kapituły nagrody jest kardynał Franciszek Macharski, który był obecny podczas uroczystości w Watykanie.

Zwracając się po polsku podczas audiencji generalnej Benedykt XVI pozdrowił uczestniczących w niej członków Akademii Oświęcimskiej i uczestników organizowanego przez nią sympozjum, które odbędzie się w środę i w czwartek w Rzymie pod hasłem Prawa człowieka w cywilizacji solidarności.

- Moi drodzy, czas adwentu nam przypomina: Bóg ponownie przyjdzie w blasku swej chwały, aby nam udzielić obiecanych darów. Oczekując świąt Bożego Narodzenia, przez rekolekcje, modlitwę i odnowę życia duchowego, usiłujmy znaleźć miejsce dla Boga w naszym codziennym życiu - powiedział papież do Polaków.

d3oan1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oan1z