Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
21-11-2016 09:05

„Państwo w państwie i ja” Małgorzaty Cecherz w księgarniach od 23 listopada

23 listopada 2016 roku na rynku ukaże się książka Małgorzaty Cecherz „Państwo w państwie i ja”, reporterki programu Polsat News „Państwo w państwie”. Książka ta jest swego rodzaju rozliczeniem Autorki z programem. To historie, które najbardziej wstrząsnęły Małgorzatą Cecherz przy wieloletniej pracy nad programem. 

„Państwo w państwie i ja” Małgorzaty Cecherz w księgarniach od 23 listopadaŹródło:
d3s0h9p
d3s0h9p

*23 listopada 2016 roku na rynku ukaże się książka Małgorzaty Cecherz „Państwo w państwie i ja” , reporterki programu Polsat News „Państwo w państwie”. Książka ta jest swego rodzaju rozliczeniem Autorki z programem. To historie, które najbardziej wstrząsnęły Małgorzatą Cecherz przy wieloletniej pracy nad programem. *

Książka to zbiór historii, które były prezentowane przez Autorkę w programie „Państwo w państwie”. Dotyczą ludzi niesprawiedliwie dotkniętych przez polski system prawny: niesłusznie aresztowanych, przedsiębiorców będących ofiarami systemu politycznego i podatkowego, poszkodowanych przez komorników.

Opisane w książce „Państwo w państwie i ja”**historie pokazują nie tylko bezwzględność systemu, ale również osobisty stosunek Autorki do problemów bohaterów. Bo nie można pracować nad formułą programu „Państwo w państwie” bez emocjonalnego zaangażowania. Reporterzy są dla bohaterów nie tylko ostatnią deską ratunku, ale również jedynymi powiernikami, psychologami, przed którymi otwierają się, opisując swój problem, a często również historię całego życia. Małgorzata Cecherz przyznaje, że będąc obok tych ludzi mimowolnie wchodziła w ich świat, współprzeżywała ich cierpienie a starania o pomoc nie były wyłącznie skutkiem zawodowych zobowiązań, ale złożonych prywatnie obietnic.

Recenzje:

„Książka w pełni pedagogiczna i wartościowa. Wyposażona w coś co brakuje wielu innym książkom leżącym na półkach księgarskich. W prawdę o nas i naszym świecie. Nawet jeśli tej prawdy nie chcemy i przed tą prawdą zasłaniamy oczy”.

d3s0h9p

Prof. zw. dr hab. Marek Konopczyński

Profesor tytularny nauk społecznych, autor naukowej koncepcji „Twórczej Resocjalizacji

„Książka, która trafia niniejszym do rąk czytelników, dobrze oddaje atmosferę oraz charakter pracy Dziennikarzy tworzących ten program. Mogę mieć tylko nadzieję, że to dzieło, którego ważnym współtwórcą jest Autorka książki, będzie kontynuowany dla dobra naszego Kraju, Polskiej Państwowości i jej Obywateli”.

Prof. dr hab. Witold Modzelewski

d3s0h9p

Uniwersytet Warszawski, Instytut Studiów Podatkowych

„W swojej książce Małgorzata Cecherz w sposób niezwykle rzetelny, a jednocześnie pasjonujący ukazuje kulisy najciekawszych spraw, którymi zajmowała się przez ostatnie lata jako dziennikarka śledcza TV Polsat. Trafnie obnaża niekompetencje funkcjonariuszy publicznych oraz liczne absurdy w funkcjonowaniu instytucji państwowych. Przede wszystkim skupia się na krzywdzie ludzkiej, licznych przypadkach niesprawiedliwości i na bezradności jednostki w zetknięciu z bezdusznym systemem”.

Maciej Rudnicki

Prawnik, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

d3s0h9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0h9p

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj