Trwa ładowanie...
d4m8ske
Informacja prasowa

„Państwo w państwie i ja” Małgorzaty Cecherz w księgarniach od 23 listopada

23 listopada 2016 roku na rynku ukaże się książka Małgorzaty Cecherz „Państwo w państwie i ja”, reporterki programu Polsat News „Państwo w państwie”. Książka ta jest swego rodzaju rozliczeniem Autorki z programem. To historie, które najbardziej wstrząsnęły Małgorzatą Cecherz przy wieloletniej pracy nad programem. 
Share
„Państwo w państwie i ja” Małgorzaty Cecherz w księgarniach od 23 listopada
Źródło:
d4m8ske

*23 listopada 2016 roku na rynku ukaże się książka Małgorzaty Cecherz „Państwo w państwie i ja” , reporterki programu Polsat News „Państwo w państwie”. Książka ta jest swego rodzaju rozliczeniem Autorki z programem. To historie, które najbardziej wstrząsnęły Małgorzatą Cecherz przy wieloletniej pracy nad programem. *

Książka to zbiór historii, które były prezentowane przez Autorkę w programie „Państwo w państwie”. Dotyczą ludzi niesprawiedliwie dotkniętych przez polski system prawny: niesłusznie aresztowanych, przedsiębiorców będących ofiarami systemu politycznego i podatkowego, poszkodowanych przez komorników.

Opisane w książce „Państwo w państwie i ja”**historie pokazują nie tylko bezwzględność systemu, ale również osobisty stosunek Autorki do problemów bohaterów. Bo nie można pracować nad formułą programu „Państwo w państwie” bez emocjonalnego zaangażowania. Reporterzy są dla bohaterów nie tylko ostatnią deską ratunku, ale również jedynymi powiernikami, psychologami, przed którymi otwierają się, opisując swój problem, a często również historię całego życia. Małgorzata Cecherz przyznaje, że będąc obok tych ludzi mimowolnie wchodziła w ich świat, współprzeżywała ich cierpienie a starania o pomoc nie były wyłącznie skutkiem zawodowych zobowiązań, ale złożonych prywatnie obietnic.

d4m8ske

Recenzje:

„Książka w pełni pedagogiczna i wartościowa. Wyposażona w coś co brakuje wielu innym książkom leżącym na półkach księgarskich. W prawdę o nas i naszym świecie. Nawet jeśli tej prawdy nie chcemy i przed tą prawdą zasłaniamy oczy”.

Prof. zw. dr hab. Marek Konopczyński

Profesor tytularny nauk społecznych, autor naukowej koncepcji „Twórczej Resocjalizacji

d4m8ske

„Książka, która trafia niniejszym do rąk czytelników, dobrze oddaje atmosferę oraz charakter pracy Dziennikarzy tworzących ten program. Mogę mieć tylko nadzieję, że to dzieło, którego ważnym współtwórcą jest Autorka książki, będzie kontynuowany dla dobra naszego Kraju, Polskiej Państwowości i jej Obywateli”.

Prof. dr hab. Witold Modzelewski

Uniwersytet Warszawski, Instytut Studiów Podatkowych

„W swojej książce Małgorzata Cecherz w sposób niezwykle rzetelny, a jednocześnie pasjonujący ukazuje kulisy najciekawszych spraw, którymi zajmowała się przez ostatnie lata jako dziennikarka śledcza TV Polsat. Trafnie obnaża niekompetencje funkcjonariuszy publicznych oraz liczne absurdy w funkcjonowaniu instytucji państwowych. Przede wszystkim skupia się na krzywdzie ludzkiej, licznych przypadkach niesprawiedliwości i na bezradności jednostki w zetknięciu z bezdusznym systemem”.

Maciej Rudnicki

Prawnik, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

d4m8ske

Podziel się opinią

Share
d4m8ske
d4m8ske