Trwa 艂adowanie...

Pan Tadeusz Mickiewicza po wietnamsku

Pan Tadeusz Mickiewicza po wietnamsku殴r贸d艂o: Inne
d28vbtj
d28vbtj

W ambasadzie RP w Hanoi odby艂a si臋 promocja wietnamskiego przek艂adu Pana Tadeusza Adama Mickiewicza . Ksi膮偶k臋 przet艂umaczy艂 Nguyen Van Thai, wiceprzewodnicz膮cy Towarzystwa Przyja藕ni Wietnamsko-Polskiej - poinformowa艂 Janusz Bilski, II sekretarz ambasady RP w Wietnamie.

W promocyjnej imprezie wzi臋li udzia艂 przedstawiciele wietnamskiego 艣wiata literatury i sztuki. Informacje o promocji wietnamskiej wersji Pana Tadeusza ukaza艂y si臋 w tamtejszym radiu i telewizji.

Pierwszych przek艂ad贸w polskiej literatury na j臋zyk wietnamski dokonano ju偶 w latach 50. ub. wieku. Od tego czasu przet艂umaczono kilkadziesi膮t pozycji, w tym Quo Vadis Henryka Sienkiewicza i Faraona Boles艂awa Prusa .

Wietnamczycy przeczyta膰 te偶 mog膮 w swoim j臋zyku popularne w Polsce ksi膮偶ki wsp贸艂czesnych autor贸w Katarzyny Grocholi ( Nigdy w 偶yciu ), Janusza Leona Wi艣niewskiego ( Samotno艣膰 w sieci ), Doroty Terakowskiej ( Ono ). Na j臋zyk wietnamski t艂umaczona te偶 by艂a polska poezja, m.in. wiersze Tadeusza R贸偶ewicza .

*Niebawem w Wietnamie uka偶膮 si臋 przek艂ady Krzy偶ak贸w Henryka Sienkiewicza i Lalki Boles艂awa Prusa . * T艂umaczenia polskiej literatura u艂atwia doskona艂a znajomo艣膰 naszego j臋zyka przez grup臋 wietnamskich filolog贸w, kt贸rzy przed laty studiowali w Polsce lub mieszkaj膮 tu na sta艂e.

d28vbtj
Oce艅 jako艣膰 naszego artyku艂u:
Twoja opinia pozwala nam tworzy膰 lepsze tre艣ci.

Komentarze

Trwa 艂adowanie
.
.
.
d28vbtj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie tre艣ci dost臋pnych w niniejszym serwisie - bez wzgl臋du na ich charakter i spos贸b wyra偶enia (w szczeg贸lno艣ci lecz nie wy艂膮cznie: s艂owne, s艂owno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz form臋 (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Sp贸艂ka Akcyjna z siedzib膮 w Warszawie, b臋d膮cej w艂a艣cicielem niniejszego serwisu, bez wzgl臋du na spos贸b ich eksploracji i wykorzystan膮 metod臋 (manualn膮 lub zautomatyzowan膮 technik臋, w tym z u偶yciem program贸w uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powy偶sze zastrze偶enie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu u艂atwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunk贸w umownych lub dozwolonego u偶ytku okre艣lonego przez w艂a艣ciwe przepisy prawa.Szczeg贸艂owa tre艣膰 dotycz膮ca niniejszego zastrze偶enia znajduje si臋tutaj