Trwa ładowanie...
jazz
29-10-2015 14:20

PalmJazz Festival – muzyka z całego świata w jednym miejscu

Niewiele jest takich wydarzeń muzycznych, które dają tak wiele wrażeń. Ten festiwal powstał i w całości odbywa się w Polsce, ale formę, styl i klasę ma absolutnie światową, jeśli nie galaktyczną.

PalmJazz Festival – muzyka z całego świata w jednym miejscuŹródło: Materiały organizatora
d4aysa3
d4aysa3

*Niewiele jest takich wydarzeń muzycznych, które dają tak wiele wrażeń. Ten festiwal powstał i w całości odbywa się w Polsce, ale formę, styl i klasę ma absolutnie światową, jeśli nie galaktyczną. *

PalmJazz Festival, bo o nim mowa, urodził się w głowie Krzysztofa Kobylińskiego – kompozytora, muzyka i kreatora kulturalnego przed 6 laty. W ciągu ostatnich 5 edycji PalmJazz, przez gliwickie sceny – gdzie odbywa się Festival, przewinęło się ponad 300 artystów, którzy przyjeżdżali na Śląsk z pięciu kontynentów i reprezentowali absolutnie najwyższą półkę światowego jazzu.

Tegoroczny PalmJazz Festival nie odstaje od tej wysokiej normy nawet w najmniejszym stopniu. Spotkamy się z muzykami, których nazwiska elektryzują fanów jazzu na całym świecie. Na przestrzeni miesiąca w Gliwicach zagrają Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurlu, Uri Caine Trio, Anthonio Sanchez Renaud Garcia Fons, Atom String Quartet i wielu innych. Nie zabraknie także polskiej reprezentacji, między innymi Hanna Banaszak, Orkiestra Aukso PalmJazz Festival, to wydarzenie, które na przestrzeni miesiąca (start już 21 października) przedstawia 18 znakomitych koncertów, których atmosferę należy odczuć na własnej skórze.

Gdzie i kiedy: 21 października - 22 listopada 2015. Gliwice, Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) oraz dwie inne sceny:
Gliwicki Teatr Muzyczny oraz Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka".

d4aysa3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aysa3