Trwa ładowanie...
d2k4b7m
oświęcim

Oświęcim dostanie prawie 15 mln zł na budowę biblioteki

Share
d2k4b7m

Oświęcim otrzyma prawie 15 mln zł z funduszy unijnych na budowę nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele samorządu Oświęcimia i zarządu województwa małopolskiego.

Budowa rozpocznie się w 2009 roku i zakończy w połowie 2011. Inwestycja będzie kosztowała ok. 20 mln zł. 15 mln z funduszy unijnych trafi do Oświęcimia za pośrednictwem Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Nowa biblioteka będzie nowoczesnym obiektem, wyposażonym w podziemny parking i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Projekt jest pozbawiony barier architektonicznych.

W nowej bibliotece na parterze znajdzie się czytelnia prasy codziennej, dział książki obcojęzycznej, wielofunkcyjna sala audytoryjna na ok. 140 miejsc, pracownie, punkt konsultacyjny dla organizacji pozarządowych, dział zbiorów specjalnych z dwiema salami multimedialnymi, a także bawialnia dla dzieci.

Na pierwszym piętrze przewidziano dział dziecięcy wraz z Centrum Literatury Dziecięcej oraz przystosowane dla najmłodszych pracownie i pokój edukacyjny. Na drugim piętrze mieścić się będzie wypożyczalnia, ogólna czytelnia z multimediami, czytelnie czasopism, a także kącik czytelniczy książki własnej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu powstała w 1948 roku. Na razie funkcjonuje w adaptowanych pomieszczeniach. Biblioteka główna mieści się w budynku mieszkalnym.

d2k4b7m

Podziel się opinią

Share
d2k4b7m
d2k4b7m