Trwa ładowanie...
autobiografia
27-08-2010 14:37

Ostatnia autobiografia Grassa

Ostatnia autobiografia GrassaŹródło: materiały prasowe wydawcy
dmvk3dy
dmvk3dy

* Günter Grass ogłosił, że pisze swoją ostatnią autobiografię.*

Noblista właśnie wydał nową książkę. Utwór ma tytuł Grimms Wörter: Eine Liebeserklärung i jest poświęcony braciom Grimm, którzy na początku XIX wieku zaczęli tworzyć słownik języka niemieckiego. Utwór prezentuje również losy Güntera Grassa .

- Ten utwór z całą pewnością zamknie autobiograficzny wątek mojego pisarstwa. W moim wieku niespodzianką jest doczekanie kolejnej wiosny i wiem, jak dużo czasu trzeba, by przygotować książkę epicką - powiedział pisarz.

dmvk3dy

Autor dodał, że nie boi się śmierci.
- Uświadomiłem sobie, że z jednej strony jestem na to gotowy. Zdaję sobie również sprawę z tego, że pozostaje we mnie pewna doza ciekawości: kim staną się moje wnuki? jaki będzie wynik meczu? To banalne, ale chcę tego doświadczać - mówi Günter Grass .

Günter Grass zdecydował się opowiedzieć swoje życie przez pryzmat opowieści barci Grimm, ponieważ - jak tłumaczy - oni, podobnie jak Grass, żyli w czasach naznaczonych radykalnymi zmianami, więc ta analogia nasunęła się sama.

* Günter Grass dodał również, że nie chce, by jego książki były dostępne w wersji elektronicznej. Ujawnił, że ma umowę ze swoim wydawcą dotyczącą tej kwestii.*

dmvk3dy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmvk3dy