Trwa ładowanie...
litwa
23 kwietnia 2010, 13:24

Ossolineum pozwala na kopiowanie

Ossolineum pozwala na kopiowanieŹródło: Inne
d113obt
d113obt

W sobotę 3 kwietnia dyrektorzy dwóch bibliotek – polskiej i lwowskiej – zawarli przełomowe porozumienie. Adolf Juzwenko, dyrektor Wrocławskiego Ossolineum, i dr Myroslaw Romaniuk, dyrektor lwowskiej Biblioteki Naukowej im. Stefanyka podpisali zgodę na pełny, wzajemny dostęp do zbiorów i kopiowanie ich na CD-ROM.

Porozumienie jest tym cenniejsze, że w lwowskiej bibliotece po wojnie pozostało sporo zbiorów ossolińskich. W lwowskiej Bibliotece im. Stefanyka znajduje się między innymi bezcenny zbiór polskich czasopism z XIX i XX wieku.

Dyrektor Romaniuk zapowiedział, że prawdopodobnie za dwa lata we Lwowie powstanie przedstawicielstwo wrocławskiego Ossolineum i sala ekspozycyjna, gdzie wrocławska fundacja mogłaby prezentować swoje wystawy.

"- Nie jesteśmy na siebie skazani. My chcemy współpracować" - podkreślali w czasie konferencji prasowej obaj dyrektorzy.

Od grudnia ubiegłego roku Ossolineum skopiowało już we Lwowie kilkanaście roczników czasopism. Dr Juzwenko uważa, że obietnica powstania przedstawicielstwa wrocławskiego Ossolineum we Lwowie tworzy zupełnie nowe perspektywy współpracy obu bibliotek.

d113obt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj