Trwa ładowanie...

Oskar dla TVP Kultura

Share
Oskar dla TVP KulturaŹródło: Inne
d2456ux

Dwie polskie stacje telewizyjne TVP Kultura oraz TVN24 zostały uhonorowane tzw. telewizyjnymi Oskarami.

Najmłodszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej, TVP Kultura otrzymał ostatni czwartek w Wenecji prestiżową nagrodę telewizyjną Hot Bird, zwaną satelitarnym Oscarem. Nagrodę przyznano w kategorii Kultura/Edukacja.

O nagrodę w tej kategorii walczyły też niemiecka Deutsche Welle i włoski Rai Sat Nettuno. Nagroda Hot Birds przyznawana jest kanałom tematycznym emitowanym za pośrednictwem europejskich satelitów. W jury zasiadają m.in. dziennikarze „Le Monde”, „La Repubblica”, „Daily Telegraph” i telewizji al Dżazira.

Do konkursu przystąpiło 100 kanałów tematycznych z 15 europejskich krajów. TVP Kultura została uznana za najlepszy europejski kanał tematyczny o profilu kulturalnym.

Pomysłodawcą oraz pierwszym szefem kanału TVP Kultura (niedawno funkcję tę objął Krzysztof Koehler) był Jacek Weksler.

d2456ux

Z polskich telewizji nominacje otrzymały także Ale Kino!, Planete oraz TVN 24. Ten ostatni zdobył nagrodę za technologiczną innowacyjność oraz rynkowy dynamizm.

Konkurs Hot Bird TV Awards organizowany jest przez Eutelsat (jeden z dwóch największych systemów europejskiej telewizji satelitarnej, do której należy 47 krajów) i Eurowizję (stowarzyszenie współpracy europejskich telewizji i kinematografii). Jury, złożone z dziennikarzy znaczących dzienników i magazynów europejskich, wybiera najlepsze kanały tematyczne w 9 kategoriach (kanały dziecięce, filmowe, informacyjne, muzyczne, sportowe, dokumentalne, interaktywne, kulturalne oraz różnotematyczne).

Zwycięskie stacje otrzymują statuetkę z brązu przedstawiającą boginię Gea.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2456ux

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2456ux
d2456ux