Trwa ładowanie...
kantor
23-04-2010 13:55

Osiem dni z Kantorem

Osiem dni z KantoremŹródło: Inne
dsby74m
dsby74m

Od soboty w brukselskim ośrodku kulturalnym Bellona królować będzie sztuka legendarnego twórcy teatralnego Tadeusza Kantora , zmarłego przed niemal 20 laty.

Zorganizowany z udziałem wydziału kulturalnego ambasady RP w Brukseli i krakowskiej Cricoteki cykl „Osiem dni z Kantorem” przybliży belgijskiej publiczności dorobek tego artysty, anonsowanego przez Bellonę jako jeden z największych twórców XX wieku. Powrócą m.in. jego najwybitniejsze spektakle: „Umarła klasa” i „Wielopole, Wielopole”.

Zaplanowano dyskusje, pokazy filmów o Kantorze i inspirowanych sztuką Kantora , wystawę zdjęć z jego spektakli, rysunków oraz warsztaty teatralne dla młodych aktorów, które poprowadzi Ludmiła Ryba, artystka przez wiele lat współpracująca z Kantorem . Warsztaty zakończy prezentacja z udziałem publiczności w sobotę 21 listopada.

Tadeusz Kantor (1915-1990) był reżyserem, malarzem, scenografem, grafikiem, autorem happeningów, które z zagranicy sprowadził na grunt polski. W 1955 roku założył w Krakowie nowatorski teatr Cricot 2, gdzie powstały jego najgłośniejsze przedstawienia, pokazywane potem w Europie i na świecie. Działająca w Krakowie Cricoteka to ośrodek dokumentacji sztuki tego artysty.

dsby74m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsby74m

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj