Trwa ładowanie...
fallaci
23-04-2010 13:40

Oriana Fallaci - wywiad z historią: wystawa w pierwszą rocznicę śmierci dziennikarki

Oriana Fallaci - wywiad z historią: wystawa w pierwszą rocznicę śmierci dziennikarkiŹródło: Inne
d20jycj
d20jycj

Wielką wystawę zatytułowaną „ Oriana Fallaci - wywiad z historią" otwarto w Mediolanie w czwartek, na dwa dni przed pierwszą rocznicą śmierci wybitnej włoskiej pisarki i najsłynniejszej postaci światowego dziennikarstwa.

Ekspozycja w Palazzo Litta prezentuje Fallaci taką, jakiej dotychczas nikt nie znał - podkreślają włoskie media. Wystawa składa się z 12 działów, w których można obejrzeć wcześniej nie prezentowane materiały filmowe na temat pisarki i setki zdjęć, między innymi z jej dzieciństwa, a także z czasów wojny. Na fotografiach uwieczniono między innymi 14-letnią Orianę , która w czasie drugiej wojny światowej, działając w antyfaszystowskim ruchu oporu, rozwoziła na rowerze wiadomości dla partyzantów i podziemną prasę.

Jest również wiele przedmiotów osobistych zmarłej przed rokiem we Florencji dziennikarki, wśród nich jej maszyny do pisania oraz maszynopisy tekstów.

Wystawa w Mediolanie będzie otwarta do 18 listopada. Od 14 grudnia będzie można ją obejrzeć w salach wystawowych kompleksu Vittoriano na Placu Weneckim w Rzymie.

W dniach poprzedzających pierwszą rocznicę śmierci Oriany Fallaci na jej grób na cmentarzu we Florencji przybywają tysiące ludzi.

d20jycj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20jycj