Trwa ładowanie...
japonia
23-04-2010 13:48

Opowieść o 47 roninach z Keanu Reevesem

Opowieść o 47 roninach z Keanu ReevesemŹródło: Inne
d1cpoyu

Keanu Reeves zagra główną rolę japońskiego bohatera narodowego w obrazie „47 Ronin”, opartym na powieści Opowieść o 47 roninach John Allyn .

Pan Asano, władca Ako wchodzi w zatarg z jednym z zauszników shoguna - magnatem Kira. W konsekwencji zostaje skazany na śmierć i zmuszony do popełnienia rytualnego samobójstwa. Jednakże jego samurajowie, pozbawieni swojego pana, stający się przez to tzw. roninami czyli samurajami bez pana, przysięgają zemstę sprawcy śmierci Asano. Przez długi czas ukrywają swoje zamiary, aż w końcu docierają do stolicy shoguna i tam dokonują zemsty zabijając Kirę. Jednakże ich czyn, będący naruszeniem kodeksu samurajskiego, nie może pozostać bezkarny, bez konsekwencji. By zmazać swą hańbę, muszą także popełnić seppuku. Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w feudalnej Japonii w XVIII wieku.

Urodzony w Los Angeles John Allyn pracował nad muzyką i scenariuszami filmów telewizyjnych, zajmował się też pisaniem scenariuszy i muzyki do filmów dotyczących podboju Kosmosu. W 1944 roku na Uniwersytecie Stanforda zaliczył wojskowy kurs języka japońskiego, którego znajomość udoskonalił w 1945 uzyskując dyplom Wojskowych Studiów dla Zaawansowanych na Uniwersytecie Michigan. Podczas czterech pierwszych lat amerykańskiej okupacji Japonii pracował jako cenzor grafiki w Oddziale Cenzury Cywilnej amerykańskiej komendantury w Osaka. Po powrocie do Stanów wstąpił na Uniwersytet Los Angeles, gdzie w 1981 roku ukończył studia na Wydziale Sztuk Teatralnych.

Nieznane jest jeszcze nazwisko reżysera, wiadomo natomiast, że film powstanie dla studia Universal Pictures. Scenariusz napisze autor „Wanted – Ścigani” - Chris Morgan.

Zdjęcia mają się rozpocząć pod koniec 2009 roku.

d1cpoyu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cpoyu