Trwa ładowanie...

„Oliver Twist” w Pradze

„Oliver Twist” w PradzeŹródło: Inne
d1l1wlh
d1l1wlh

Praga będzie miejscem światowej premiery najnowszego filmu Romana Polańskiego. Obraz „Oliver Twist” według powieści Karola Dickensa realizowany był w całości w Czechach.

Roman Polański obiecał organizatorom, że osobiście weźmie udział w światowej premierze swego nowego filmu. Datę premiery „Olivera Twista” wyznaczono wstępnie na sobotę 24 września. W Polsce, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, film wejdzie na ekrany 30 września.

Polański pracował nad swoim filmem w praskich studiach filmowych na Barrandovie, gdzie Allan Starski zbudował XIX-wieczny Londyn. Wiele plenerów zrealizowano też w trzech czeskich miastach: Żatcu, Mielniku i Kutnej Horze. Reżyser był bardzo zadowolony z pracy z czeskimi filmowcami. Już podczas pracy na filmem wyraził życzenie, aby światowa premiera „Olivera Twista” odbyła się w stolicy Czech.

Główną rolę w filmie gra 11-letni Brytyjczyk Barney Clark. Towarzyszy mu sławny odtwórca roli Gandhiego, laureat nagrody Oscara Ben Kingsley. W międzynarodowej ekipie znaleźli się też operator Paweł Edelman i kostiumograf Anna Sheppard.

Realizacja filmu trwała 97 dni.

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj