Trwa ładowanie...

„Oliver Twist” w Pradze

Share
„Oliver Twist” w PradzeŹródło: Inne
d1y04wn

Praga będzie miejscem światowej premiery najnowszego filmu Romana Polańskiego. Obraz „Oliver Twist” według powieści Karola Dickensa realizowany był w całości w Czechach.

Roman Polański obiecał organizatorom, że osobiście weźmie udział w światowej premierze swego nowego filmu. Datę premiery „Olivera Twista” wyznaczono wstępnie na sobotę 24 września. W Polsce, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, film wejdzie na ekrany 30 września.

Polański pracował nad swoim filmem w praskich studiach filmowych na Barrandovie, gdzie Allan Starski zbudował XIX-wieczny Londyn. Wiele plenerów zrealizowano też w trzech czeskich miastach: Żatcu, Mielniku i Kutnej Horze. Reżyser był bardzo zadowolony z pracy z czeskimi filmowcami. Już podczas pracy na filmem wyraził życzenie, aby światowa premiera „Olivera Twista” odbyła się w stolicy Czech.

Główną rolę w filmie gra 11-letni Brytyjczyk Barney Clark. Towarzyszy mu sławny odtwórca roli Gandhiego, laureat nagrody Oscara Ben Kingsley. W międzynarodowej ekipie znaleźli się też operator Paweł Edelman i kostiumograf Anna Sheppard.

Realizacja filmu trwała 97 dni.

d1y04wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y04wn
d1y04wn