Trwa ładowanie...
dlasatf

Olga Tokarczuk w TVN24. Opowie o Polsce, klimacie i literaturze

Olga Tokarczuk będzie gościem "Faktów po Faktach". Laureatka Nagrody Nobla porozmawia z Katarzyną Kolendą-Zaleską między innymi o sytuacji w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk opowie o Polsce, klimacie i literaturze
Olga Tokarczuk opowie o Polsce, klimacie i literaturze (East News)
dlasatf

Olga Tokarczuk, która została laureatką literackiej Nagrody Nobla za rok 2018, będzie gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Prezenterka zapowiedziała swojego gościa na Instagramie. "Z Olgą Tokarczuk o literaturze, szacunku do zwierząt, klimacie i oczywiście o świecie, Polsce i Polakach. Udała nam się nasza noblistka" – napisała.

Olga Tokarczuk pierwszego wywiadu po otrzymaniu Nagrody Nobla udzieliła Michałowi Gostkiewiczowi, dziennikarzowi Wirtualnej Polski. - Wiem, że moje książki są nie dla każdego, więc nawet się nie poczułam specjalnie dotknięta tym, że minister nie jest w stanie ich dokończyć – mówiła.

dlasatf

Olga Tokarczuk z literacką nagrodą Nobla

Olga Tokarczuk otrzymała literacką nagrodę Nobla. Książki publikowane przez pisarkę zyskały uznanie Akademii Szwedzkiej. Jury doceniło jej wyobraźnię skupioną wokół koncepcji człowieka osadzonego w czasie i narracyjny rozmach.

Zobacz także: Olga Tokarczuk o "problemach z demokracją" w Polsce. "Mamy coś do powiedzenia światu"

dlasatf

Podziel się opinią

Share

dlasatf

dlasatf