Trwa ładowanie...
Olga Tokarczuk spotkała się z dziennikarzami [RELACJA WIDEO]

Olga Tokarczuk spotkała się z dziennikarzami [RELACJA WIDEO]

Spotkanie noblistki Olgi Tokarczuk z dziennikarzami odbyło się we Wrocławiu. Zapraszamy na relację wideo.
Share
dlx5009

Na pytanie jednego z dziennikarzy o to, jak zmieniło się jej życie po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk powiedziała wprost, że jeszcze nie miała czasu wrócić do codzienności. Humorystycznie dodała jednak, że teraz ludzie rozpoznają ją podczas spacerów z psem po parku, uśmiechają się do niej. Wcześniej była bardziej anonimowa.

- Pierwszy raz wjechałam też na wrocławski Rynek. Zawsze zastanawiałam się, jak to jest. (...) Uwielbiałam szperać po lumpeksach, teraz będzie trudno. Ale jakoś sobie z tym poradzę.

dlx5009

Co ciekawe, gdy dziennikarz Wirtualnej Polski, Krzysztof Janoś, zapytał noblistkę o książkę, która ją ukształtowała, nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Tokarczuk, po chwili zastanowienia, stwierdziła, że istnieje zbyt wiele tytułów, które wpływają na jej życie, by mogła wybrać tylko jeden.

Co jeszcze działo się na specjalnej konferencji prasowej z dziennikarzami we Wrocławiu? Możecie zobaczyć w naszej relacji wideo powyżej. Przypomnijmy, że 10 października Olga Tokarczuk została nagrodzona literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok. Jak podano w uzasadnieniu: za "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

dlx5009

Podziel się opinią

Share
dlx5009
dlx5009