Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk odbierze Literacką Nagrodę Nobla. Znamy szczegóły

We wtorek 10 grudnia Olga Tokarczuk, laureatka nagrody Nobla za rok 2018, odbierze z rąk króla Szwecji złoty medal i dyplom. Ceremonia będzie transmitowana w sieci i telewizji.

Olga Tokarczuk odbierze Literacką Nagrodę Nobla. Znamy szczegółyŹródło: Getty Images
d4ic5yt
d4ic5yt

10 grudnia o godz. 16.30 w filharmonii Konserthus w Sztokholmie rozpocznie się ceremonia wręczenia Nagród Nobla. Około godz. 19 na terenie wystawnego Ratusza Miejskiego odbędzie się uroczysta kolacja oraz bal. Olga Tokarczuk wystąpi na nim w kreacji projektu Tomasza Ossolińskiego. Jacek Kurski zapowiedział, że transmisja z ceremonii pojawi się na antenie TVP Info, będą także relacje w serwisach informacyjnych na głównych antenach.

Obejrzyj: Olga Tokarczuk: Nigdy nie zakładałam, że moje książki są dla wszystkich

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia". To tematyka i główna oś powieści "Bieguni". Od października jest najbardziej rozchwytywaną pisarką na świecie, a na pewno w Europie.

Ostatnie dni były dla Tokarczuk bardzo intensywne. Polka spędziła je w stolicy Szwecji, gdzie odbywały się liczne konferencje prasowe, przyjęcie organizowane przez Fundację Nobla i Królewską Szwedzką Akademię Nauk. 7 grudnia Tokarczuk wystąpiła z wykładem noblowskim.

d4ic5yt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ic5yt