Trwa ładowanie...
d17arrz
d17arrz

Około 100 dzieci spędziło noc w bibliotece z baśniami Andersena

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17arrz

Około 100 dzieci spędziło noc z piątku na sobotę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej (Śląskie), bawiąc się przy baśniach Hansa Christiana Andersena .

„Noc z Andersenem ” organizują co roku biblioteki w różnych krajach, by uczcić rocznicę urodzin słynnego duńskiego pisarza - tym razem 205. - oraz propagować literaturę dziecięcą i rozbudzać w dzieciach potrzeby czytelnicze.

W Dąbrowie Górniczej takie spotkanie odbyło się już po raz ósmy. Jak co roku biletem wstępu była własnoręcznie przygotowana kartka urodzinowa dla Andersena . Uczestników zabawy obowiązywało ponadto bajkowe przebranie i dobry humor.

d17arrz

W bibliotece pojawili się więc królowie, wróżki, elfy, skrzaty, dziewczynki z zapałkami, Calineczki i wielu innych niezwykłych gości. Dzięki strojom z Opery Śląskiej w Bytomiu w bajkowe postaci wcielili się także pracownicy biblioteki.

Wśród tegorocznych atrakcji znalazły się spektakle, niezliczone konkursy z nagrodami, pokazy żonglersko-szczudlarskie, a o północy został podany wielki tort. Jak podkreślają przedstawiciele biblioteki, jedną z największych atrakcji jest dla małych czytelników możliwość spędzenia nocy poza domem, w śpiworach, między regałami pełnymi książek. Najbardziej wytrwali wielbiciele bajek Andersena zasypiają o świcie.

W tym roku „Noc z Andersenem ” w dąbrowskiej bibliotece patronatem objął Duński Instytut Kultury w Warszawie. Imprezie towarzyszy wystawa przygotowana przez Instytut pt. „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej”.

d17arrz

Podziel się opinią

Share

d17arrz

d17arrz