Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dzieci
23-04-2010 (13:36)

Ogłoszono zwycięzców konkursu IBBY na Książkę Roku 2006

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogłoszono zwycięzców konkursu IBBY na Książkę Roku 2006
(Inne)
WP

* Beata Ostrowicka , autorka Ale ja tak chcę! i Liliana Bardijewska , autorka Domu ośmiu tajemnic zostały uhonorowane tegoroczną nagrodą dla autorów w konkursie na Książkę Roku 2006, organizowanym przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Książek dla Dzieci IBBY.*

– Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna. Zawdzięczam ją wielu osobom. Przede wszystkim chciałam podziękować tym, którzy jako pierwsi uwierzyli w tę książkę: rodzicom, którzy byli jej pierwszymi czytelnikami – powiedziała Liliana Bardijewska podczas uroczystości.

W kategorii „Ilustracje” nagrody dostali twórcy szaty graficznej książki Wielkie zmiany w dużym lesie – Piotr Fąfrowicz i Grażka Lange. Za popularyzację książki dla dzieci jury nagrodziło Iwonę Hardej, twórczynię portalu o książce dla dzieci www.bromba.pl.

WP

Ponadto, podczas wtorkowej uroczystości wręczono medale polskiej sekcji IBBY za całokształt twórczości, przyznawane co roku od sześciu lat najlepszym autorom i ilustratorom książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku odebrały je Marta Tomaszewska , autorka m.in. Balu u zegarmistrza Teofila, Tego lata w Burbelkowie i cyklu książek o Tapatikach – oraz ilustratorka Elżbieta Gaudasińska.

Oprócz głównych nagród w konkursie przyznano wyróżnienia. Dostali je: Małgorzata Strękowska-Zaremba za książkę Bery, gangster i góra kłopotów , Grzegorz Gortat , autor Do pierwszej krwi , Małgorzata Strzałkowska , autorka książki Plaster Czarownicy i inne baśnie , Bohdan Butenko za ilustracje do autorskiej książki Nocna wyprawa , Monika Hanulak za ilustracje do autorskiej książki Smonia, Marta Ignerska i Joanna Olech za ilustracje i opracowanie graficzne książki Różowy Prosiaczek Marcina Brykczyńskiego oraz Anna Niemierko za ilustracje i opracowanie graficzne Jasia i Małgosi Leszka K. Talki .

Organizacja IBBY (International Board on Books for Young People) działa od 1953 r. Obecnie zrzesza 70 sekcji w różnych krajach. Zajmuje się upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promocją książek dla najmłodszych. Polska sekcja IBBY od 1988 r. organizuje doroczny konkurs Książka Roku, a od 2000 r. przyznaje też medale za całokształt twórczości autorom i ilustratorom książek dla dzieci.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP