Trwa ładowanie...
d1x6ev6

Ogłoszono nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych COGITO

Share
d1x6ev6

* Andrzej Bart , Krzysztof Czyżewski , Andrzej Dobosz , Inga Iwasiów , Bożena Keff , Jacek Milewski oraz Jarosław Marek Rymkiewicz zostali nominowani do II edycji Nagrody Mediów Publicznych COGITO w dziedzinie literatury pięknej za napisane w ubiegłym roku książki.*

Nazwisko laureata zostanie ogłoszone 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.

Jury nagrody COGITO w składzie: Julia Hartwig (przewodnicząca), Jerzy Jarzębski , Adam Pomorski , Iwona Smolka, Piotr Wojciechowski wybrało 7 książek nominowanych do II edycji nagrody COGITO.

Wśród nominowanych są: Andrzej Bart za książkę Fabryka muchołapek (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa), Krzysztof Czyżewski za książkę Linia powrotu. Zapiski z pogranicza (Wydawnictwo Pogranicze, Sejny), Andrzej Dobosz za książkę Ogrody i śmietniki (Biblioteka „Więzi”, Warszawa), Inga Iwasiów za książkę Bambino (Świat Książki, Warszawa), Bożena Keff za książkę Utwór o Matce i Ojczyźnie (Korporacja Haart, Kraków), Jacek Milewski za książkę Dym się rozwiewa (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań) oraz Jarosław Marek Rymkiewicz za książkę Kinderszenen (Wydawnictwo Sic!, Warszawa).

d1x6ev6

Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio SA podjęły w 2008 r. decyzję o ustanowieniu Nagród Mediów Publicznych w dziedzinie literatury COGITO i współczesnej muzyki poważnej OPUS.

Nagrody Telewizji Polskiej i Polskiego Radia będą przyznawane każdego roku: ─ kompozytorowi polskiemu za utwór muzyczny, którego pierwsze wykonanie i upowszechnienie nastąpiły w roku poprzedzającym przyznanie nagrody; ─ autorowi najlepszej książki z dziedziny literatury o szczególnych walorach artystycznych, napisanej i wydanej w języku polskim, której pierwsze wydanie nastąpiło w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

W pierwszej edycji laureatką nagrody COGITO w dziedzinie literatury pięknej została Małgorzata Szejnert za książkę Czarny ogród (Wydawnictwo ZNAK), a Nagrodę OPUS w dziedzinie współczesnej muzyki poważnej otrzymał Paweł Mykietyn za II Symfonię.

Więcej o Nagrodach Mediów Publicznych: www.nagrody-mediow-publicznych.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1x6ev6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x6ev6
d1x6ev6