Trwa ładowanie...

Obama napisał książkę dla dzieci

Obama napisał książkę dla dzieciŹródło: materiały prasowe wydawcy
d12vm1g
d12vm1g

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez prezydenta USA Baracka Obamę zaraz po wydaniu wywołała we wtorek krytykę z prawej strony amerykańskiej sceny politycznej.

O tobie śpiewam: list do moich córek przedstawia 13 postaci z historii Stanów Zjednoczonych m.in. wodza Siuksów Siedzącego Byka, który odegrał ważną rolę w bitwie pod Little Bighorn z 1876 roku, w której zginął generał Custer, a walcząca przeciwko Indianom amerykańska armia poniosła dotkliwą klęskę.

Barack Obama składa hołd Siedzącemu Bykowi jako szamanowi, który leczył złamane serca i złamane obietnice i którego duch wędrował swobodnie, a mądrość miała wpływ na pokolenia.

Książkę krytykuje na swojej stronie internetowej konserwatywna stacja telewizyjna FoxNews pod nagłówkiem Obama chwali indiańskiego wodza, który zabił amerykańskiego generała.

d12vm1g

Wśród 13 postaci historycznych przedstawionych w książce Obamy znaleźli się: prezydenci Jerzy Waszyngton i Abraham Lincoln, malarka Georgia O'Keeffe i śpiewaczka jazzowa Billie Holiday.

Książka jest dedykowana córkom amerykańskiego prezydenta: Sashy i Malii. „Pierwsze dziewczęta” Ameryki znalazły się na jej okładce wraz z ich psem Bo.

To trzecia książka Obamy po wspomnieniach Odziedziczone marzenia i analizie politycznej Odwaga nadziei .

d12vm1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12vm1g