Trwa ładowanie...

Nowy cykl spotkań autorskich - Magiel Literacki

Nowy cykl spotkań autorskich - Magiel LiterackiŹródło: Inne
d1c5tm8
d1c5tm8

W piątek, 1. grudnia 2006 o godz. 17.00, w trakcie trwania 15. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Magiel Literacki – rozmowy Stanisława Beresia z pisarzami. Pierwszym gościem Magla będzie Andrzej Stasiuk .

Stanisław Bereś : historyk literatury, krytyk, eseista, poeta, profesor na wrocławskiej polonistyce i dziennikarstwie, redaktor Telewizyjnych Wiadomości Literackich (program o książkach nadawany w Dwójce TVP). Był jurorem nagrody literackiej Nike, teraz jest w kapitule przyznającej nagrodę literacką Europy Środkowej Angelus. Opublikował 23 książki. Najsłynniejsze z nich to wywiady-rzeki z pisarzami Tadeuszem Konwickim : Pół wieku czyśćca , Andrzejem Sapkowskim : Historia i fantastyka .

Andrzej Stasiuk : pisarz, poeta, publicysta. Wydalony kolejno: z liceum ogólnokształcącego, technikum, zasadniczej szkoły zawodowej. We wczesnych latach 80. zaangażowany w ruch pacyfistyczny, zdezerterował z wojska, półtora roku spędził w więzieniu. W roku 1987 wyjechał z Warszawy i zamieszkał w Beskidzie Niskim. Laureat nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S. B. Lindego (2002), kilkakrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike. W 2005 roku otrzymał Nike za Jadąc do Babadag . Jego książki zostały przetłumaczone m.in. na angielski, fiński, francuski, holenderski, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski i włoski. Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej. Ostatnio wydał książkę Fado .

Magiel Literacki jest częścią projektu Teatru Polskiego we Wrocławiu Czynne Poniedziałki. W kolejnych miesiącach odbędą się spotkania z Olgą Tokarczuk , Andrzejem Sapkowskim i Stanisławem Srokowskim .

d1c5tm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c5tm8